Polacy rozpoczęli piłkarskie EURO. Na murawie pojawiło się dwóch zawodników Jagiellonii

2023.07.04 10:02
Ruszyły mistrzostwa Europy do lat 19. W pierwszym meczu Polska zmierzyła się z Portugalią. Niestety prowadzona przez Marcina Brosza drużyna korzystnego wyniku z silnym rywalem ugrać nie zdołała.

Na Malcie trwa piłkarskie EURO U-19. Na imprezie tej występują Polacy, którzy znaleźli się w grupie z gospodarzami, Włochami oraz Portugalią. Starcie z ostatnią wymienioną ekipą jest już za Biało-Czerwonymi i niestety nie zakończyło się ono po myśli naszego zespołu. Młodzi Polacy już w 4. minucie dali sobie strzelić gola (do siatki trafił Gabriel Bras), a następnie, w drugie połowie, wynik pojedynku na 2:0 dla Portugalii ustalił Hugo Felix.

Warto zaznaczyć, że w wyjściowym składzie Polski wybiegło aż dwóch zawodników Dumy Podlasia. Miłosz Matysik przebywał na boisku przez całe spotkanie, a Jakub Lewicki został zmieniony w 69. minucie przez Miłosza Brzozowskiego. Inny z Jagiellończyków - Sławomir Abramowicz - znalazł się poza kadrą meczową.

Następne starcie prowadzona przez Marcina Brosza drużyna rozegra w czwartek (6.07) o godz. 21.15. Tego dnia Biało-Czerwoni powalczą z Maltą.

Bramki: Gabriel Bras 4, Hugo Felix 60

Polska U-19: Oliwier Zych - Dawid Bugaj (69' Dominik Biniek), Wiktor Matyjewicz, Miłosz Matysik, Igor Drapiński (80' Wiktor Smoliński), Jakub Lewicki (69' Miłosz Brzozowski) - Mateusz Kowalczyk (59' Igor Strzałek), Antoni Kozubal (59' Iwo Kaczmarski), Kacper Urbański - Jordan Majchrzak, Tomasz Pieńko

Portugalia U-19: Goncalo Ribeiro - Goncalo Esteves, Antonio Ribeiro, Gabriel Bras, Martim Marques - Hugo Felix, Diogo Prioste (85' Joao Goncalves), Yanis da Rocha (46' Nuno Felix), Gustavo Sa (67' Samuel Justo), Carlos Borges (75' Miguel Fale) - Rodrigo Ribeiro (85' Herculano Nabian)