Porażka i dwa remisy. Grali podlascy III-ligowcy

2018.03.25 18:38
W 20. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) żadnemu z podlaskich klubów nie udało się zgarnąć kompletu punktów. Najbliżej triumfu byli zawodnicy Tura Bielsk Podlaski.
Fot: pixabay.com

Gracze Olimpii Zambrów doznali w sobotę (24.03) najwyższej domowej porażki w tym sezonie. Podopieczni Wiesława Jancewicza przegrali przed własną publicznością 1:4 z Sokołem Ostróda. Po pierwszej połowie nic jednak aż takiej klęski nie zapowiadało.

Mecz rozpoczął się od szybkiego trafienia gości (Kamila Dykasa pokonał Hubert Otręba), ale Biało-Niebiescy, którzy potrafili sobie stworzyć kilka niezłych okazji strzeleckich, jeszcze w 28. minucie wyrównali. Sprytem popisał się Kamil Zalewski. Gracz gospodarzy przelobował golkipera Sokoła i było 1:1.

Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron goście - za sprawą Adama Wolaka - znów wyszli na prowadzenie. Rozdrażnieni piłkarze Olimpii ruszyli więc do ataku. Niestety ich szarże nie przyniosły efektu w postaci gola, a na dodatek trzecie trafienie w 64. minucie zaliczyli przeciwnicy. Piękne uderzenie z 20. metra oddał Marcin Kajca i było praktycznie po meczu. Na nieszczęście zambrowian nieco ponad kwadrans przed końcem rywalizacji z boiska wyleciał jeszcze Kamil Jakubowski, który popełnił faul w polu karnym. Jedenastkę pewnie sfinalizował Arkadiusz Gajewski i najwyższa domowa porażka Podlasian w rozgrywkach 2017/2018 stała się faktem.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w weekend zawodnicy ŁKS-u Łomża. Ekipa z północno-wschodniej Polski urwała bowiem punkt będącemu w czołówce Ursusowi Warszawa. Jedynego gola dla Łomżyńskiego Klubu Sportowego podczas wyjazdowego boju zdobył Rafał Maćkowski.

Bardzo blisko upragnionych trzech punktów, które pozwoliłyby zbliżyć się do miejsc gwarantujących utrzymanie, byli za to gracze Tura. Drużyna z Bielska Podlaskiego jeszcze w 83. minucie - po bramkach Pawła Drażby, Rafała Babula oraz Karola Kosińskiego - prowadziła u siebie z Pelikanem Łowicz 3:1, ale efektowna końcówka gości sprawiła, że mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 3:3.

Aktualna tabela III ligi (gr. I): Ściąga kibica. III liga - 20. kolejka

Olimpia Zambrów - Sokół Ostróda 1:4 (1:1)
Bramki: Kamil Zalewski 28 - Hubert Otręba 5, Adam Wolak 55, Marcin Kajca 64, Arkadiusz Gajewski 73k
Skład wyjściowy Olimpii Zambrów: Kamil Dykas - Mateusz Ostaszewski, Mateusz Szymorek, Emil Łupiński, Michał Kuczałek, Przemysław Jastrzębski, Kamil Zalewski, Michał Hryszko, Łukasz Grzybowski, Kamil Jackiewicz, Kamil Jakubowski

Ursus Warszawa - ŁKS 1926 Łomża 1:1 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Ciach 66k - Rafał Maćkowski 63
Skład wyjściowy ŁKS-u Łomża: Lipiec - Rakowski, Melao, Kamienowski, Wasiulewski, Grabowski - Rydzewski, Świderski, Zalewski - Lemański, Gałązka

Tur Bielsk Podlaski - Pelikan Łowicz 3:3 (2:1)
Bramki: Paweł Drażba 12k, Rafał Babul 42, Karol Kosiński 83 - nieznani zawodnicy