Porażka w derbach i spadek w tabeli. Rezerwy Jagiellonii wciąż bez formy

2023.09.17 09:14
W 8. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) Olimpia Zambrów zmierzyła się na wyjeździe z Unią Skierniewice, a ŁKS 1926 Łomża stoczył pojedynek z Jagiellonią II Białystok. W derbach Podlasia górą był beniaminek.
Fot: Jagiellonia Białystok

Rezerwy Jagiellonii mają problem. Drużyna prowadzona przez Adriana Żurańskiego w pierwszych 7 meczach zaliczyła tylko 1 zwycięstwo, a idealnym podsumowaniem słabej dyspozycji Żółto-Czerwonych był sobotni (16.09) pojedynek z ŁKS-em. W Łomży to białostoczanie zdobyli pierwszą bramkę, bo w 27. minucie do siatki trafił Krzysztof Toporkiewicz, ale po zmianie stron do głosu doszli gospodarze i to oni zgarnęli 3 punkty. Kwadrans przed końcem rywalizacji gola strzelił Rafał Maćkowski, a następnie Dominik Kobus otrzymał czerwoną kartkę. Osłabieni brakiem jednego zawodnika białostoczanie nie zdołali utrzymać remisu. W 85. minucie bramkę na wagę 3 punktów zdobył dla ŁKS-u Szymon Kuźma, przez co rezerwy Jagi po 8. serii zmagań spadły w tabeli na 15. miejsce. Beniaminek z Łomży jest w tej chwili 9.

Warto wspomnieć, że w sobotę na plac gry wyszli także piłkarze Olimpii. Zambrowianie zremisowali na wyjeździe 1:1 z Unią Skierniewice. W 48. minucie trafienie na konto podlaskiego zespołu zaliczył Orest Tkaczuk, a niedługo później stan spotkania wyrównał Dawid Dzięgielewski.

- Kolejny dobry mecz za nami. Cieszymy się z każdego zdobytego punktu. Poza dobrą grą, ważne jest również nasze bojowe nastawienie na boisku. Jesteśmy zmotywowani i gotowi walczyć o zwycięstwo. Najbliższy mecz zagramy przed własną publicznością, dlatego w imieniu swoim i całej drużyny zapraszam do kibicowania - powiedział po zremisowanym starciu Bartosz Ciborowski, zawodnik Olimpii.

W 9. kolejce piłkarskiej III ligi zambrowianie powalczą ze znajdującą się w czubie tabeli Pogonią Grodzisk Mazowiecki, ŁKS 1926 Łomża zagra w delegacji z GKS-em Bełchatów, a rezerwy Jagiellonii złą passę spróbują przełamać podczas domowej rywalizacji z Victorią Sulejówek.

ŁKS 1926 Łomża - Jagiellonia II Białystok 2:1 (0:1)
Bramki: Rafał Maćkowski 76, Szymon Kuźma 86 - Krzysztof Toporkiewicz 27
ŁKS 1926 Łomża (skład wyjściowy): Rosiak, Dobrowolski, Mich, Azikiewicz, Pawczyński, Bernatowicz, Żebrowski, Felipe, Khorolskyi, Kuźma, Radaszkiewicz
Jagiellonia II Białystok (skłąd wyjściowy): Piekutowski - Pankiewicz, Czerech, Kobus, Ozga, Matsui, Orpik, Wojdakowski, Wasilewski, Toporkiewicz, Twarowski

Unia Skierniewice - Olimpia Zambrów 1:1 (0:0)
Bramki: Dawid Dzięgielewski 56 - Orest Tkaczuk 48
Olimpia Zambrów: Przybylak - Ciborowski, Radecki, Wybraniec, Gościniarek, Malinowski, Romanowicz (Gojko), Jakimiuk, Parobczyk (Bayer), Korczak, Tkaczuk (Jastrzębski)