Porażka Wigier w Opolu

2020.07.10 18:06
Nie udało się Wigrom Suwałki w 31. kolejce Fortuna I Ligi powiększyć swojego dorobku punktowego. Podlasianie przegrali w Opolu z Odrą 0:1.
Fot: Wigry Suwałki

Kilka dni temu Wigry pokonały u siebie 2:0 GKS 1962 Jastrzębie, dzięki czemu Biało-Niebiescy przerwali fatalną serię ligowych meczów bez zwycięstwa, która trwała ponad 7 miesięcy. Niestety pogodzona już ze spadkiem ekipa z Podlasia nie poszła za ciosem. W 31. serii zmagań suwalczanie znów przegrali. Tym razem 0:1 z Odrą.

Drużyna z Opola zwyciężyła w pełni zasłużenie, gdyż to właśnie gospodarze w ciągu całego spotkania stworzyli sobie więcej sytuacji do strzelenia gola i to podopieczni Dietmara Brehmera w głównym stopniu prowadzili grę w piątkowe (10.07) popołudnie. Wynik rywalizacji już w 3. minucie zmagań otworzył Arkadiusz Piech, który głową skutecznie wykończył dośrodkowanie jednego z partnerów.

Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu. Odra, mimo optycznej przewagi, nie potrafiła swojej solidnej postawy przekuć w większą liczbę bramek, natomiast suwalczanie zdecydowanie zbyt rzadko wybierali się pod pole karne przeciwników, by wywieźć z Opola korzystny rezultat.

W kolejce numer 32 Biało-Niebiescy zaprezentują się przed własną publicznością. Już we wtorek (14.07) Wigry podejmą na obiekcie przy ul. Zarzecze Sandecję Nowy Sącz.

Odra Opole - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Arkadiusz Piech 3

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Kacper Tabiś, Konrad Kostrzycki, Piotr Żemło, Patryk Janasik (55' Łukasz Winiarczyk) - Tomas Mikinić, Mateusz Czyżycki, Rafał Niziołek (77' Miłosz Trojak), Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus - Arkadiusz Piech (85' Szymon Skrzypczak)

Wigry Suwałki: Jan Balawejder - Paweł Gierach, Martin Dobrotka, Adrian Karankiewicz, Oskar Nowak - Denis Gojko, Michał Ozga, Patryk Czułowski, Jakub Świątek (70' Mikołaj Wasilewski), Robert Bartczak (38' Konrad Matuszewski) - Kacper Wełniak (36' Szymon Łapiński)