Przedostatnie miejsce i co dalej?

2011.12.05 00:00
Słabo wypadło zakończenie pierwszej rundy w wykonaniu szczypiornistów MOKS-u Słoneczny Stok Białystok. Podopieczni trenera Andrzej Nocnego przegrali z Anilaną Łódź 23:45 (10:26) i zakończą pierwszą odsłonę sezonu na przedostatnim miejscu.
Fot: M. Kardasz
Przemysława Borsuka (z lewej) i resztę drużyny czeka trudna runda rewanżowa

Goście szybko narzucili swój styl gry i już po pierwszej połowie prowadzili różnicą szesnastu bramek. W drugiej obraz spotkania wyglądał podobnie.

Teraz białostoczanie będą mieli dwa miesiące przerwy. Runda rewanżowa rozpoczyna się dopiero 3 grudnia. Trudno jednak liczyć na radykalne wzmocnienia zespołu. Klub musi bazować na zawodnikach z Białegostoku. Na ściągnięcie kogoś z kraju nie ma środków. Pozostają gracze doświadczeni i stopniowe wprowadzanie młodzieży.

Największą niespodzianką 9. kolejki było zwycięstwo Politechniki II Radom z AZS-em UW II Warszawa. Tradycyjnie wygrał KPR Legionowo. Lider ograł we własnej hali Włókniarza Konstantynów Łódzki.

Dystans do "Słonecznych" zmniejszyć jeszcze może AZS UMCS Lublin. Akademicy 14 grudnia zagrają zaległy mecz z Trójką Ostrołęka.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS Anilana Łódź 23:45 (10:26).