Białystok Online

Kryminalne

Przesyłki kurierskie wypełnione nielegalnym towarem. Co było w środku?

2020.06.05 08:40
Przesyłki kurierskie wypełnione nielegalnym towarem. Co było w środku?
Fot: Podlaska KAS

Blisko 1320 tabletek i ampułek z lekarstwami zawierającymi sterydy i hormony oraz ponad 120 szt. podrobionych perfum, odzieży i galanterii - taki towar zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży.

W oddziale jednej z firm kurierskich, podczas kontroli przesyłek, funkcjonariusze KAS z Łomży zabezpieczyli nielegalnie przesyłane leki oraz towary naruszające prawa własności przemysłowej o łącznej wartości rynkowej ponad 34 tys. zł.

W czterech paczkach nadanych do odbiorców z woj. podlaskiego znajdowało się 1318 tabletek i ampułek z lekarstwami zawierającymi sterydy i hormony oraz 120 szt. odzieży, perfum i galanterii z bezprawnie naniesionymi znakami znanych marek.

Z uwagi na podejrzenie naruszenia przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne dotyczących wprowadzenia do obrotu preparatów medycznych bez stosownego zezwolenia, lekarstwa zostały zabezpieczone przez KAS do dalszego postępowania.

O zatrzymaniu podróbek powiadomieni zostali przedstawiciele firm, które są właścicielami praw do chronionych znaków. Osobom które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Paulina Górska

Paulina Górska

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas