Remisowa środa Jagiellonii

2020.11.04 19:57
W środę (4.11) drużyny Jagiellonii rozegrały swoje zaległe ligowe starcia. Drugi garnitur Dumy Podlasia zmierzył się na wyjeździe z GKS-em Wikielec, natomiast juniorzy starsi stoczyli delegacyjny bój z SMS-em Łódź.

Tylko 14 piłkarzy zabrał na mecz z GKS-em Wikielec Wojciech Kobeszko, czyli szkoleniowiec Jagiellonii II Białystok, dlatego osiągnięty w środowy wieczór wynik należy przyjąć z zadowoleniem. Żółto-czerwony zespół wywalczył na terenie, gdzie w tym sezonie nie wygrała jeszcze żadna z III-ligowych ekip, remis 2:2. Wywalczył to bardzo dobre określenie, bo jeszcze kilka minut przed końcem spotkania to gospodarze prowadzili 2:1. Ostatecznie rezerwom Jagi udało się uniknąć porażki, bo celnym trafieniem w 84. minucie popisał się Jan Pawłowski. Przed przerwą gola na konto Podlasian zdobył z kolei Maciej Bortniczuk.

Remisowy rezultat padł także w spotkaniu juniorów starszych Dumy Podlasia. Białostocka młodzież podzieliła się punktami z UKS-em SMS Łódź, dzięki czemu dobiegła końca seria 3 porażek z rzędu w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Zalewskiego. Zespół z północno-wschodniej Polski zremisował z łodzianami 1:1. Bramkę dla Jagiellonii zdobył w pierwszej połowie Krzysztof Toporkiewicz, który wykorzystał rzut karny.

GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 2:2 (2:1)
Bramki: Michał Jankowski 16k, Mateusz Jajkowski 44 - Maciej Bortniczuk 39, Jan Pawłowski 84
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Jasionek - Jarosz, Majsterek, Czerech, Płoszkiewicz, Pawłowski, Nawrocki, Karpiński, Matus, Sobczak, Bortniczuk

UKS SMS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)
Bramki: nieznany zawodnik - Krzysztof Toporkiewicz
Jagiellonia Białystok: Materna - Żarejko, Matysik, Stypułkowski, Maciejuk, Kapica (85' Krasuski), Tymendorf (70' Osipiuk), Latuszek, Frydrych, Toporkiewicz (70' Włodarczyk), Lutostański (75' Zyśk)