Rezerwy Dumy Podlasia odrabiają zaległości. W starciu z Ruchem padł remis

2021.02.28 10:34
Jagiellonia II Białystok rozegrała w sobotę (27.02) zaległy mecz 7. kolejki piłkarskiej III ligi (gr. I). Na własnym terenie podopieczni Wojciecha Kobeszki zmierzyli się z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Rezerwy białostockiej Jagiellonii w trakcie gier sparingowych odniosły komplet zwycięstw. Żółto-czerwony zespół pokonał ŁKS 1926 Łomża (4:2), KS Wasilków (6:0), Wigry Suwałki (2:0), Warmię Grajewo (7:0) oraz Wissę Szczuczyn (2:0), ale już w lidze Jagiellończycy po triumf sięgnąć nie potrafili.

Gospodarze w trakcie zaległego starcia przeważali, lecz przed przerwą gole nie padły. Mimo tego, że więcej piłkarskiej jakości było po stronie Jagi, to ekipa Ruchu wcale nie skupiała się tylko i wyłącznie na bronieniu dostępu do własnej bramki. Przeciwnik z regionu również miał swoje okazje. W pierwszej połowie najlepszej nie wykorzystał Karol Mackiewicz, który to przegrał pojedynek sam na sam z Damianem Węglarzem.

Po zmianie stron były zawodnik Dumy Podlasia był już skuteczniejszy. W 57. minucie kompletnie niepilnowany Mackiewicz mocnym uderzeniem pod poprzeczkę dał swej drużynie prowadzenie, w efekcie czego trener Wojciech Kobeszko, chcąc odmienić oblicze spotkania, zdecydował się na kilka kadrowych zmian. Wprowadzeni zawodnicy dobrze włączyli się do rywalizacji, ale mimo to wynik długo nie ulegał poprawie. Trafienie na 1:1 Jagiellończykom udało się zdobyć dopiero w 84. minucie, gdy celne uderzenie głową, po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego, oddał Matysik.

W ostatnich sekundach meczu gola na wagę triumfu mógł strzelić jeszcze Bayer, jednak 19-letni pomocnik wybornej okazji wykorzystać nie zdołał. Górą w starciu sam na sam okazał się golkiper Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Warto dodać, że do domowej potyczki drugi garnitur Jagiellonii przystąpił poważnie osłabiony. W meczu nie wziął udziału Szymon Pankiewicz. Prawy defensor doznał kontuzji więzadeł krzyżowych i czeka go teraz dłuższa przerwa. Koledzy z zespołu postanowili wesprzeć 20-latka. Przed spotkaniem cała drużyna pojawiła się na boisku w koszulkach z napisem "Panki, jesteśmy z Tobą".

Jagiellonia II Białystok - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0)
Bramki: Miłosz Matysik 84 - Karol Mackiewicz 57

Jagiellonia II Białystok: Węglarz - Żarejko (62' Orpik), Płoszkiewicz, Matysik, Majsterek (65' Wasilewski), Bitok (46' Jarosz), Matus, Osipiuk (62' Bayer), Matras (62' Twarowski), Nawrocki, Karpiński