Rezerwy Jagi znów bez zwycięstwa

2023.05.06 17:56
Jagiellonia II Białystok jeszcze niedawno miała serię 11 meczów bez porażki, a teraz Żółto-Czerwonym przytrafiła się passa 3 spotkań bez zwycięstwa. W sobotę (6.05) podlaska drużyna zremisowała z Pelikanem Łowicz.

Po świetnych tygodniach, kiedy to rezerwy Jagiellonii w 11 występach odniosły 8 zwycięstw i zanotowały 3 remisy, przed białostockim zespołem pojawiła się szansa na włączenie się do walki o awans do II ligi. Po kolejnych 3 starciach wiemy jednak, że Żółto-Czerwoni boju o wyższy szczebel jednak nie stoczą, bo porażki z Błonianką Błonie (0:1) i Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1:2), a także sobotni remis z Pelikanem Łowicz sprawiły, że rezerwy Jagiellonii na dobre utkwiły w środkowych rejonach tabeli.

Domowa potyczka z Pelikanem miała prawo zakończyć się lepszym wynikiem, gdyż po 45 minutach to białostoczanie prowadzili 2:0, ale po zmianie stron, dzięki trafieniom Szymona Sołtysińskiego, ambitnie grający goście zdołali doprowadzić do remisu 2:2, który oznaczał podział punktów. Przed przerwą gole na konto gospodarzy zdobyli Oliwier Wojciechowski oraz Maciej Bortniczuk.

- Po pierwszej połowie nikt nie przypuszczał, że mecz będzie miał taki przebieg. Rywale stworzyli sobie jedną sytuacje, którą wykorzystali i dzięki temu poczuli wiatr w żaglach, co zaprocentowało szybkim wyrównaniem gości po bramce kontaktowej. Mecz był ciekawy pod każdą z bramek. Obie strony miały swoje sytuacje, wynik mógł być korzystny zarówno dla nas jak i dla Pelikana. Traktujemy ten remis jak porażkę, jesteśmy z niego bardzo niezadowoleni. To jest dla nas lekcja na przyszłość. Nie możemy dopuszczać do sytuacji, kiedy po dobrej pierwszej połowie wszystko sypie się w drugiej - powiedział po spotkaniu z Pelikanem Mateusz Borzym, trener jagiellońskich rezerw.

Niestety słabo w 27. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) wypadła również Olimpia. Zambrowanie przegrali na własnym terenie 0:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, co sprawia, że podlaski zespół wciąż nie może być pewny utrzymania. Na listę strzelców w trakcie sobotniej rywalizacji wpisywali się po zmianie stron Mateusz Broda i Arkadiusz Ciach.

W następnej serii zmagań drugi garnitur Dumy Podlasia zmierzy się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a Olimpia zagra w delegacji z Mławianką Mława.

Jagiellonia II Białystok - Pelikan Łowicz 2:2 (2:0)
Bramki: Oliwier Wojciechowski 8, Maciej Bortniczuk 45 - Szymon Sołtysiński 64, 67
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Olszewski, Czerech, Orpik, Lewicki, Tabiś, Wiktoruk, Wojciechowski, Pankiewicz, Camara, Bortniczuk

Olimpia Zambrów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Broda 51, Arkadiusz Ciach 79
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Knaclerz - Kacper Piekarski, Paweł Łydkowski, Bartosz Ciborowski, Kamil Zalewski, Oleksandr Piatov, Jakub Jakimiuk, Kacper Głowicki, Patryk Malinowski, Marcel Bykowski, Nazar Malinovskyi