Rezerwy Jagiellonii uciekły ze strefy spadkowej

2021.09.12 19:36
Jagiellonia II Białystok pokonała Ursusa Warszawa, a Wissa Szczuczyn zremisowała ze Zniczem Biała Piska. 8. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I) w wykonaniu podlaskich zespołów była całkiem udana.

Drugi garnitur Dumy Podlasia odniósł w sobotę (11.09) bardzo ważne zwycięstwo. Żółto-Czerwoni po szalonym meczu pokonali na wyjeździe Ursusa Warszawa.

Dlaczego starcie było szalone? A to dlatego, że w ciągu niespełna 25 minut padły aż 4 gole. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, ale Jaga szybko potrafiła odpowiedzieć. Do remisu doprowadził Martin Kostal, który wykorzystał rzut karny, a następnie wynik na 2:1 dla Podlasian zmienił Hubert Karpiński. Po chwili na tablicy rezultatów znów był remis, gdyż celnym strzałem popisał się Mikołaj Neuman.

W dalszej fazie pojedynku piłka wpadła do siatki już tylko raz. W 57. minucie ładną akcję wykończył Kostal i to rezerwy Jagi mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Białostoczanie wygrali 3:2, dzięki czemu awansowali w tabeli na miejsce numer 14.

Inny podlaski III-ligowiec, czyli Wissa, swój mecz rozegrał w niedzielę (12.09). Beniaminek ze Szczuczyna mierzył się w delegacji ze Zniczem Biała Piska. W starciu tym gole nie padły, co oznacza, że drużyna z północno-wschodniej Polski nie poszła śladami Jagiellonii II Białystok i nie opuściła strefy spadkowej. Wissa w tej chwili jest 18.

W następnej serii zmagań rezerwy Dumy Podlasia podejmą u siebie Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a zespół ze Szczuczyna, również na własnym terenie, zagra z drugim garniturem warszawskiej Legii.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Ursus Warszawa - Jagiellonia II Białystok 2:3 (2:2)
Bramki: Michał Strzałkowski 4, Mikołaj Neuman 24 - Martin Kostal 11k, 57, Hubert Karpiński 22
Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz, Orpik (65' Nawrocki), Wojciechowski (83' Pawłowski), Matus, Surzyn (46' Bitok), Bayer (46' Wiktoruk), Kostal (83' Samborski), Karpiński

Znicz Biała Piska - Wissa Szczuczyn 0:0 (0:0)