Rozegrano 2. rundę Mistrzostw Okręgu. Rywalizacja nie zawiodła

2022.11.14 14:17
W sobotę (12.11), w zlokalizowanym przy ul. Lipowej AG Racing Center, rozegrana została 2. runda Mistrzostw Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport. W zawodach wzięło udział 13 kierowców.
Fot: AG Racing Center

Trwa walka o miano Mistrza Okręgu w Digital Motorsport. Tytuł ten otrzyma kierowca, który w trakcie 3 rund zdobędzie największą liczbę punktów. Sobotnią rundę numer 2, podobnie jak inauguracyjną część imprezy, wygrał Dominik Plona, który okazał się niedościgniony w 3 z 5 wyścigów, w których brał udział. Tym razem uczestnicy wydarzenia o jak najlepszy wynik walczyli na torze Autodromo Nazionale di Monza, czyli znanym obiekcie położonym na północ od Mediolanu, gdzie odbywa się Grand Prix Włoch Formuły 1. W świątyni prędkości zawodnicy startowali w samochodzie Mercedes AMG GT4, a całe zmagania rozpoczęły się od przejechania okrążenia kwalifikacyjnego, które zadecydowało o składzie grup do pierwszego wyścigu.

- 2. runda Mistrzostw Okręgu PZM była dobra w moim wykonaniu, udało się ponownie wygrać, a to najważniejsze. Połączenie samochodu klasy GT4 i toru Monza okazało się bardzo wymagające, a ja nie czułem się z nim komfortowo. Poziom był bardzo wysoki, ale to nic nowego. Piotrek i Filip ponownie pokazali wysokie umiejętności, więc to nie była łatwa przeprawa. Za miesiąc ostatnia runda, więc liczę, że do tego czasu uda się wyciągnąć wnioski i na torze SPA zaprezentować jeszcze wyższy poziom - powiedział po sobotnich zawodach Dominik Plona.

Niezwykle dynamiczną i długą rywalizację (rozpoczęła się ona ok. godz. 9.00, a zakończyła ok. godz. 18.00) na 2. miejscu ukończył Piotr Jaromski, natomiast 3. był Filip Todorczuk, a to oznacza, że podium wyglądało identycznie, jak podczas 1. rundy mistrzostw. Na zakończenie imprezy zostały przyznane puchary, a wręczył je Prezes ZO PZM w Białymstoku - Jerzy Poznański.

Partnerem 2. rundy był białostocki dealer marki Mercedes Auto Idea, który ufundował nagrodę w postaci samochodu Mercedes GLC z pełnym bakiem na weekend.

Zapisy do kolejnej, ostatniej już, rundy mistrzostw zostały otwarte. Decydująca część zmagań rozegrana zostanie 10 grudnia.

Jedną z nagród za wygranie całego cyklu jest możliwość odbycia treningu w wyścigowym Mini Cooper S na Torze Białystok.

Mistrzostwa Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport - klasyfikacja generalna po 2 rundach