Ruch Wysokie Mazowieckie lepszy od KS-u Wasilków. Kolejna porażka Olimpii

2020.11.29 16:25
W derbowym starciu między Ruchem Wysokie Mazowieckie a KS-em Wasilków górą okazali się ci pierwsi. Jedyny gol w spotkaniu padł już w 4. minucie rywalizacji, a sędzia pokazał aż 3 czerwone kartki.
Fot: pixabay.com

KS Wasilków w ostatnim czasie pokonał 4:1 KS Kutno, a następnie podopieczni Roberta Speichlera ograli przeciwnika z regionu, czyli Olimpię Zambrów. Nic więc zatem dziwnego, że i w starciu z Ruchem Wysokie Mazowieckie podbiałostocka ekipa, która po długiej przerwie w końcu zaczęła zwyciężać, liczyła na jakąś zdobycz punktową.

Okazało się jednak, że marzenia swoje, a rzeczywistość swoje. KS Wasilków przegrał bowiem na wyjeździe z Ruchem 0:1, a gola na wagę triumfu już w 4. minucie meczu zdobył Daniel Łukaszczyk. Dzięki takiemu wynikowi zespół z Wysokiego Mazowieckiego awansował na 19. miejsce w III-ligowej tabeli.

KS Wasilków pozostał na lokacie numer 22, zaś oczko wyżej, czyli na przedostatniej pozycji, jest Olimpia Zambrów, która to w sobotę (28.11) poległa u siebie z Sokołem Aleksandrów Łódzki. W przegranym 1:4 starciu honorowe trafienie dla podlaskiej drużyny zdobył Michał Dawidowicz.

Jeżeli chodzi o mecz Jagiellonii II Białystok z Ursusem Warszawa, to bój ten został przełożony na pierwszą sobotę (5.12) grudnia.

Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Wasilków 1:0 (1:0)
Bramka: Daniel Łukaszczyk 4

Olimpia Zambrów - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:4 (0:2)
Bramki: Michał Dawidowicz 83 - Igor Kania 25, Damian Nowacki 45k, Szymon Sołtysiński 49, 75
Olimpia Zambrów: Jakub Bieliński - Bartosz Gołaszewski (68' Dominik Wasiak), Shun Shibata, Bartosz Ciborowski (46' Paweł Tomkiewicz), Mateusz Maliszewski, Kamil Zalewski (64' Mikołaj Napora), Marcin Paczkowski, Przemysław Jastrzębski (68' Adam Wyszomirski), Patryk Malinowski, Rafał Kalinowski (72' Kacper Głowicki), Michał Dawidowicz