Rywale odprawieni po 3 setach

2019.01.26 20:50
W meczu 21. kolejki siatkarskiej I ligi 14. zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy Ślepska Suwałki. Gracze z Podlasia przed własną publicznością nie dali szans rywalom reprezentującym Buskowiankę Kielce.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Suwałki

Po pucharowej porażce z BBTS-em Bielsko-Biała i ligowej klęsce z MCKiS-em Jaworzno kibice suwalskiego Ślepska w końcu mają powody do radości. Ich pupile ograli bowiem Buskowiankę Kielce.

Toczony w hali OSiR-u pojedynek trwał tylko 3 sety. W inauguracyjnej partii podopieczni Mateusza Mielnika zwyciężyli 25:19, natomiast w kolejnej części starcia Podlasianie dali zdobyć przeciwnikom zaledwie 13 punktów. Najbardziej wyrównany był set numer 3, który jednak i tak padł łupem gospodarzy. Ślepsk wygrał tę fazę 25:23 i cały mecz 3:0. MVP rywalizacji wybrany został atakujący suwalczan - Wojciech Winnik.

W następnej serii zmagań ekipa z północno-wschodniej części kraju podejmie niedawnego oponenta z IV rundy Pucharu Polski, a więc BBTS Bielsko-Biała. Mecz ten zaplanowany jest na kolejną sobotę (2.02).