501 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga

2021.02.26 09:14, Aktualizacja: 2021.02.28 22:33
Już nie tylko piłkarze z PKO Ekstraklasy, ale także zawodnicy z niższych lig będą w 2021 r. walczyć o kolejne punkty dla swych zespołów. Podlaskie drużyny zobaczymy w akcji w sobotę (27.02).
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga
Fot: Grzegorz Chuczun

PKO Ekstraklasa - 19. kolejka

Piątek (26.02)

Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
Bramka: Andrzej Niewulis 53

Warta Poznań - Lech Poznań 1:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Kuzimski 46 - Aron Johannsson 80, Pedro Tiba 90+4

Sobota (27.02)

Stal Mielec - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
Bramka: Łukasz Zwoliński 45

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramka: Tiago Alves 90+4

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2 (1:1)
Bramki: Jesus Jimenez 45k - Bartosz Kapustka 4, Kacper Kostorz 82

Niedziela (28.02)

Wisła Płock - Wisła Kraków 1:3 (0:0)
Bramki: Damian Rasak 67 - Rafał Boguski 82, 90+7, Uros Radaković 85

Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4 (1:2)
Bramki: Lorenco Simić 30 sam., Filip Piszczek 72 - Patryk Szysz 10, Filip Starzyński 44, 55k, Lorenco Simić 86

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)
Bramki: Erik Exposito 44, 45 - Jakub Bartkowski 11

Tabela po 19 kolejkach

1. Legia Warszawa 19 39 12 3 4 33:20
2. Pogoń Szczecin 19 35 10 5 4 24:12
3. Raków Częstochowa 19 34 10 4 5 30:20

4. Lechia Gdańsk 19 29 9 2 8 25:22
5. Śląsk Wrocław 19 28 8 4 7 24:20
6. Górnik Zabrze 19 27 8 3 8 23:22
7. Zagłębie Lubin 19 26 7 5 7 23:22
8. Lech Poznań 19 25 6 7 6 27:25
9. Jagiellonia Białystok 19 25 7 4 8 26:29
10. Wisła Kraków 19 24 6 6 7 30:26
11. Piast Gliwice 19 24 6 6 7 24:22
12. Warta Poznań 19 23 7 2 10 18:22
13. Wisła Płock 18 22 6 4 8 23:28
14. Cracovia 19 18 5 8 6 21:24
15. Podbeskidzie Bielsko-Biała 19 17 4 5 10 18:42
16. Stal Mielec 18 15 3 6 9 18:31
Cracovia została ukarana odjęciem 5 punktów (korupcja)


Fortuna I Liga - 18. kolejka

Piątek (26.02)

Resovia - Puszcza Niepołomice 2:1 (2:1)
Bramki: Jakub Wróbel 15, Kamil Słaby 19 - Jewhen Radionow 17k

Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (1:0)
Bramka: Maciej Rosołek 12

Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Patryk Mucha 72 - Karol Angielski 38

Sobota (27.02)

ŁKS Łódź - Odra Opole 2:1 (2:0)
bramki: Piotr Janczukowicz 6, Łukasz Sekulski 22 - Konrad Nowak 62

Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:2 (1:1)
Bramki: Adrian Szczutowski 33 - Szymon Lewicki 11, Sebastian Steblecki 85

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
Bramki: Rafael Victor 34, 89

Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
Bramki: Nikolas Korzeniecki 58 - Mateusz Grzybek 90

GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:2 (0:1)
Bramki: Jakub Bator 48 - Paweł Wojciechowski 22, 65

Niedziela (28.02)

Korona Kielce - Chrobry Głogów 2:2 (1:1)
Bramki: Jacek Podgórski 16, Grzegorz Szymusik 59 - Mikołaj Lebedyński 27, Maksymilian Banaszewski 90+1

Tabela po 18 kolejkach

1. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 43 13 4 1 31:9
2. ŁKS Łódź 18 35 11 2 5 38:21

3. Górnik Łęczna 18 35 10 5 3 28:13
4. GKS Tychy 18 33 9 6 3 27:15
5. Arka Gdynia 18 32 9 5 4 27:14
6. Radomiak Radom 18 31 8 7 3 23:14

7. Miedź Legnica 18 27 7 6 5 31:25
8. Odra Opole 17 25 7 4 6 17:21
9. Widzew Łódź 17 23 6 5 6 16:19
10. Chrobry Głogów 18 23 6 5 7 24:28
11. Puszcza Niepołomice 18 23 6 5 7 18:22
12. Korona Kielce 18 22 6 4 8 15:24
13. Stomil Olsztyn 18 20 5 5 8 18:24
14. Sandecja Nowy Sącz 18 16 4 4 10 16:29
15. GKS 1962 Jastrzębie 18 16 5 1 12 16:31
16. GKS Bełchatów 18 14 4 4 10 13:23
17. Zagłębie Sosnowiec 18 12 3 3 12 15:25
18. Resovia 18 12 3 3 12 12:28


II liga - 19. kolejka

Sobota (27.02)

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 1:2 (1:0)
Bramki: Owe Bonyanga 21 - Kamil Adamek 48, Cezary Sauczek 78k

Pogoń Siedlce - Bytovia Bytów 2:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Rymek 46, Miłosz Przybecki 70

Lech II Poznań - Stal Rzeszów 5:1 (2:1)
Bramki: Siergiej Kriwiec 26k, Jakub Karbownik 42, 46, Filip Marchwiński 65, 67 - Adrian Laskowski 8 sam.

Skra Częstochowa - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Nocoń 83

Olimpia Elbląg - KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
Bramka: Wojciech Zyska 81

Olimpia Grudziądz - Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Jose Embalo 77

GKS Katowice - Sokół Ostróda 2:1 (1:0)
Bramki: Michał Gałecki 13, Arkadiusz Woźniak 48 - Karol Żwir 61

Niedziela (28.02)

Błękitni Stargard - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Cywiński 81 - Grzegorz Kotowicz 86

Górnik Polkowice - Chojniczanka Chojnice 2:2 (1:2)
Bramki: Kamil Wacławczyk 41, Marek Opałacz 67 - Jakub Szymański 2 sam., Adam Ryczkowski 39

Pauza: Hutnik Kraków

II liga - tabela po 19 kolejkach

1. GKS Katowice 18 41 13 2 3 39:18
2. Górnik Polkowice 17 39 12 3 2 36:14

3. Wigry Suwałki 17 36 11 3 3 27:15
4. Chojniczanka Chojnice 18 34 10 4 4 32:18
5. Skra Częstochowa 18 31 10 1 7 26:16
6. Śląsk II Wrocław 18 28 8 4 6 28:24

7. KKS 1925 Kalisz 18 27 9 0 9 25:21
8. Sokół Ostróda 18 26 8 2 8 27:24
9. Stal Rzeszów 17 24 7 3 7 25:23
10. Pogoń Siedlce 18 24 8 3 7 30:30
11. Garbarnia Kraków 18 23 6 5 7 24:27
12. Motor Lublin 18 22 5 7 6 21:21
13. Bytovia Bytów 18 20 5 5 8 25:28
14. Olimpia Elbląg 18 19 5 4 9 24:30
15. Błękitni Stargard 18 18 5 3 10 18:37
16. Lech II Poznań 18 17 5 2 11 28:35
17. Olimpia Grudziądz 18 16 4 4 10 16:32
18. Znicz Pruszków 18 16 4 4 10 16:33
19. Hutnik Kraków 17 13 4 1 12 21:42

Pogoń Siedlce została ukarana odjęciem 3 punktów (wspomaganie farmakologiczne)


III liga (gr. I) - mecze zaległe

Sobota (27.02)

Jagiellonia Białystok - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0)
Bramki: Miłosz Matysik 84 - Karol Mackiewicz 56

Błonianka Błonie - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (0:1)
Bramki: Kacper Łoś 63 sam. - Mateusz Lisowski 37, Kacper Gzieło 85

III liga (gr. I) - tabela po 18 kolejkach

1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 18 42 14 0 4 44:16
2. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 18 34 10 4 4 35:20
3. Polonia Warszawa 18 34 10 4 4 32:18
4. Znicz Biała Piska 18 33 9 6 3 34:23
5. Legia II Warszawa 18 30 9 3 6 33:22
6. Unia Skierniewice 18 30 9 3 6 33:22
7. Legionovia Legionowo 17 30 8 6 3 23:16
8. Pelikan Łowicz 18 29 8 5 5 29:26
9. Sokół Aleksandrów Łódzki 18 27 7 6 5 30:16
10. Jagiellonia II Białystok 16 26 7 5 4 28:22
11. KS Kutno 18 26 8 2 8 27:28
12. RKS Radomsko 18 25 7 4 7 27:27
13. GKS Wikielec 18 25 7 4 7 26:32
14. Błonianka Błonie 17 23 7 2 8 33:27
15. Broń Radom 18 20 5 5 8 20:31
16. Ursus Warszawa 18 19 5 4 9 22:29
17. Ruch Wysokie Mazowieckie 18 18 3 9 6 21:32
18. Concordia Elbląg 17 17 4 5 8 16:22
19. Lechia Tomaszów Mazowiecki 17 17 5 2 10 22:42
20. Huragan Morąg 18 16 3 7 8 20:33

21. Olimpia Zambrów 18 11 3 2 13 22:36
22. KS Wasilków 18 8 2 2 14 15:52


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2021 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.