672 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga

2021.08.06 10:17, Aktualizacja: 2021.08.09 20:55
W sobotę (7.08) na piłkarskie murawy wyjdzie kilka drużyn z Podlasia. Mecz w ramach PKO Ekstraklasy rozegra Jagiellonia, w eWinner II Lidze zaprezentują się Wigry, natomiast szczebel niżej do zmagań przystąpią rezerwy Jagi oraz Wissa Szczuczyn.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga
Fot: Grzegorz Chuczun

PKO Ekstraklasa - 3. kolejka

Piątek (6.08)

Górnik Łęczna - Warta Poznań 0:4 (0:1)
Bramki: Adam Zrelak 17, Milan Corryn 52, 61, Jan Grzesik 90+2

Lech Poznań - Cracovia 2:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Salamon 47, Jakub Kamiński 54

Sobota (7.08)

Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)
Bramka: Tomas Prikryl 45

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: Jesus Jimenez 75

Niedziela (8.08)

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Czerwiński 34 sam.

Wisła Kraków - Raków Częstochowa 1:2 (1:0)
Bramki: Yaw Yeboah 24 - Marcin Cebula 61, Vladislavs Gutkovskis 79

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
Bramki: Dino Stiglec 33 - Tomasz Makowski 90+5

Poniedziałek (9.08)

Wisła Płock - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Bramka: Marko Kolar 19

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin (mecz przełożony na 15.12)

Tabela po 3 kolejkach

1. Lech Poznań 3 7 2 1 0 5:1
2. Jagiellonia Białystok 3 7 2 1 0 5:1
3. Pogoń Szczecin 3 7 2 1 0 4:1
4. Raków Częstochowa 3 6 2 0 1 5:6
5. Warta Poznań 3 5 1 2 0 7:3
6. Śląsk Wrocław 3 5 1 2 0 5:4
7. Lechia Gdańsk 3 5 1 2 0 3:2
8. Wisła Kraków 3 4 1 1 1 6:4
9. Radomiak Radom 3 4 1 1 1 3:2
10. Piast Gliwice 3 3 1 0 2 4:4
11. Zagłębie Lubin 2 3 1 0 1 3:4
12. Legia Warszawa 2 3 1 0 1 2:3
13. Wisła Płock 3 3 1 0 2 1:2
14. Górnik Zabrze 3 3 1 0 2 2:5
15. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 2 0 2 1 3:4
16. Cracovia 3 1 0 1 2 2:5
17. Stal Mielec 3 1 0 1 2 1:4
18. Górnik Łęczna 3 1 0 1 2 2:8



Fortuna I Liga - 2. kolejka

Piątek (6.08)

Resovia - GKS Tychy 1:0 (1:0)
Bramka: Kamil Antonik 16

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Kamiński 44, Konrad Nowak 90+1, Miłosz Trojak 90+5

Sobota (7.08)

Miedź Legnica - GKS Katowice 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Makuch 38

Górnik Polkowice - Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)
Bramki: Błażej Szczepanek 11, Damir Sovsić 52

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2 (0:2)
Bramki: Mateusz Bochnak 28, Oliver Praznovsky 40k

Niedziela (8.08)

Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 1:2 (1:1)
Bramki: Szymon Sobczak 17 - Paweł Tomczyk 33k, Radosław Gołębiowski 39

GKS 1962 Jastrzębie - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
Bramka: Daniel Rumin 90+3k

ŁKS Łódź - Skra Częstochowa 3:2 (1:1)
Bramki: Stipe Jurić 19, Pirulo 71, Maciej Wolski 79 - Adam Mesjasz 12, Kamil Wojtyra 87

Poniedziałek (9.08)

Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 3:1 (1:0)
Bramki: Michał Koj 13, Adam Frączczak 48, 66 - Piotr Mroziński 53

Tabela po 2 kolejkach

1. Widzew Łódź 2 6 2 0 0 5:1
. Miedź Legnica 2 6 2 0 0 5:1

3. Korona Kielce 2 6 2 0 0 5:1
4. Chrobry Głogów 2 6 2 0 0 4:1
5. ŁKS Łódź 2 4 1 1 0 4:3
6. Resovia 2 4 1 1 0 3:2

7. Odra Opole 2 3 1 0 1 4:4
8. Puszcza Niepołomice 2 3 1 0 1 3:3
9. Sandecja Nowy Sącz 2 3 1 0 1 2:3
10. GKS 1962 Jastrzębie 2 3 1 0 1 1:2
11. GKS Katowice 2 1 0 1 1 2:3
. Zagłębie Sosnowiec 2 1 0 1 1 2:3
13. GKS Tychy 2 1 0 1 1 1:2
14. Arka Gdynia 2 1 0 1 1 1:3
. Górnik Polkowice 2 1 0 1 1 1:3
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 1 0 1 1 1:4
17. Stomil Olsztyn 2 0 0 0 2 1:3
18. Skra Częstochowa 2 0 0 0 2 2:5



eWinner II Liga - 2. kolejka

Sobota (7.08)

Garbarnia Kraków - Radunia Stężyca 1:0 (0:0)
Bramka: Bartłomiej Korbecki 90

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stal Rzeszów 1:3 (1:0)
Bramki: Jean Franco Sarmiento 44 - Krzysztof Danielewicz 79, Patryk Małecki 84, Bartosz Snopczyński 87

GKS Bełchatów - Znicz Pruszków 3:2 (1:1)
Bramki: Dawid Flaszka 40, Waldemar Gancarczyk 47, Artur Golański 49k - Bartłomiej Kręcichwost 13, Maciej Machalski 90+4

Lech II Poznań - Wisła Puławy 4:1 (2:0)
Bramki: Aron Johannsson 2, 17k, Filip Marchwiński 61, Norbert Pacławski 89 - Ednilson Furtado 67

KKS 1925 Kalisz - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Giel 45

Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Piekarski 72

Niedziela (8.08)

Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław 0:3 (0:1)
Bramki: Grzegorz Kotowicz 29, Bartosz Marchewka 63, Lubambo Musonda 90+4

Chojniczanka Chojnice - Sokół Ostróda 4:0 (2:0)
Bramki: Tomasz Mikołajczak 17, Kamil Mazek 18, Sam van Huffel 52, Maciej Kona 90

Motor Lublin - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 62 - Tomasz Foszmańczyk 34, Łukasz Janoszka 57

Tabela po 2 kolejkach

1. Chojniczanka Chojnice 2 6 2 0 0 8:0
2. Stal Rzeszów 2 6 2 0 0 8:2

3. Śląsk II Wrocław 2 4 1 1 0 4:1
4. Ruch Chorzów 2 4 1 1 0 3:2
5. KKS 1925 Kalisz 2 4 1 1 0 3:2
. Olimpia Elbląg 2 4 1 1 0 3:2

7. Motor Lublin 2 3 1 0 1 5:3
8. Lech II Poznań 2 3 1 0 1 4:2
9. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2 3 1 0 1 3:3
10. Radunia Stężyca 2 3 1 0 1 1:1
11. Wisła Puławy 2 3 1 0 1 3:5
12. Garbarnia Kraków 2 3 1 0 1 2:5
13. Hutnik Kraków 2 1 0 1 1 1:2
14. Pogoń Siedlce 2 1 0 1 1 1:4
15. Znicz Pruszków 2 0 0 0 2 3:7
16. Wigry Suwałki 2 0 0 0 2 0:5
17. Sokół Ostróda 2 0 0 0 2 0:6
18. GKS Bełchatów 2 -1 1 0 1 4:4

GKS Bełchatów został ukarany odjęciem 4 punktów (zaległości finansowe)


III liga (gr. I) - 1. kolejka

Sobota (7.08)

Legionovia Legionowo - Jagiellonia II Białystok 2:0 (2:0)
Bramki: Dawid Papazjan 7, Patryk Koziara 24

Mamry Giżycko - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:1)
Bramki: Klim Morenkow 25, 62

KS Kutno - Broń Radom 1:3 (1:1)
Bramki: Adam Patora 41 - Tomasz Bartosiak 33, Michał Kielak 52, Matheus Dias 83

Pilica Białobrzegi - Znicz Biała Piska 2:2 (2:0)
Bramki: Olaf Uziębło 16, Adrian Karasek 45 - Dawid Kalinowski 51, Maciej Famulak 63

GKS Wikielec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1)
Bramki: Arkadiusz Gajewski 20, Kamil Wiśniewski 58, Mateusz Kwiatkowski 88

Wissa Szczuczyn - Błonianka Błonie 3:1 (2:0)
Bramki: Wojciech Zalewski 2, Karol Buzun 11, Konrad Radzikowski 90+3 - Sebastian Czapa 90+5k

Unia Skierniewice - Polonia Warszawa (mecz przełożony)

ŁKS II Łódź - Ursus Warszawa 4:3 (2:2)
Bramki: Łukasz Dynel 11, Maciej Radaszkiewicz 14, Damian Nowacki 80, Aleksander Ślęzak 86k - Michał Strzałkowski 22, 44, Paweł Tarnowski 65

Niedziela (8.08)

Pelikan Łowicz - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:0)
Bramki: Grzegorz Wawrzyński 60 - Michał Wolinowski 46

Pauza: Legia II Warszawa

Tabela po 1. kolejce

1. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1 3 1 0 0 3:0
2. Broń Radom 1 3 1 0 0 3:1
. Wissa Szczuczyn 1 3 1 0 0 3:1
4. Legionovia Legionowo 1 3 1 0 0 2:0
. Lechia Tomaszów Mazowiecki 1 3 1 0 0 2:0
6. ŁKS II Łódź 1 3 1 0 0 4:3
7. Pilica Białobrzegi 1 1 0 1 0 2:2
. Znicz Biała Piska 1 1 0 1 0 2:2
9. Pelikan Łowicz 1 1 0 1 0 1:1
. Sokół Aleksandrów Łódzki 1 1 0 1 0 1:1
11. Legia II Warszawa 0 0 0 0 0 0:0
. Unia Skierniewice 0 0 0 0 0 0:0
. Polonia Warszawa 0 0 0 0 0 0:0
14. Ursus Warszawa 1 0 0 0 1 3:4
15. Błonianka Błonie 1 0 0 0 1 1:3
. KS Kutno 1 0 0 0 1 1-3 0 0 1 1:3
17. Mamry Giżycko 1 0 0 0 1 0:2

. Jagiellonia II Białystok 1 0 0 0 1 0:2
19. GKS Wikielec 1 0 0 0 1 0:3

Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2022 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.