473 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2019.04.12 09:36, Aktualizacja: 2019.04.15 10:54
W sobotę (13.04) rozegrana została ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy. Po stoczonych o godz. 18.00 meczach poznaliśmy ostateczny skład grupy mistrzowskiej i grupy spadkowej.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

Lotto Ekstraklasa - 30. kolejka

Sobota (13.04)

Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Janota 56k - Joan Roman 89

Cracovia - Lechia Gdańsk 4:2 (1:1)
Bramki: Airam Cabrera 35k, 59, Filip Piszczek 50, Javi Hernandez 70 - Flávio Paixao 17, Patryk Lipski 87

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: Jesus Imaz 45k, 61

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)
Bramki: Carlitos 46, Iuri Medeiros 50, Jarosław Fojut 73sam. - Adam Buksa 11

Piast Gliwice - Korona Kielce 4:0 (2:0)
Bramki: Joonas Tamm 17sam., Jorge Felix 19, Marcin Pietrowski 58, Paweł Tomczyk 90

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
Bramka: Jesús Jimenez 85

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (2:0)
Bramki: Patryk Tuszyński 14, 77, Filip Jagiełło 27 - Jakub Błaszczykowski 52

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 1:3 (1:2)
Bramki: Olaf Nowak 3 - Igor Łasicki 8, Oskar Zawada 36, Grzegorz Kuświk 82

Tabela po 30 kolejkach

1. Lechia Gdańsk 30 60 17 9 4 45:25
2. Legia Warszawa 30 60 18 6 6 48:31
3. Piast Gliwice 30 53 15 8 7 47:31

4. Cracovia 30 48 14 6 10 39:34
5. Zagłębie Lubin 30 47 14 5 11 48:38
6. Jagiellonia Białystok 30 47 13 8 9 45:41
7. Pogoń Szczecin 30 43 12 7 11 44:42
8. Lech Poznań 30 43 13 4 13 41:40
9. Wisła Kraków 30 42 12 6 12 55:48
10. Korona Kielce 30 40 10 10 10 35:44
11. Miedź Legnica 30 32 8 8 14 30:52
12. Górnik Zabrze 30 31 7 10 13 36:49
13. Śląsk Wrocław 30 31 8 7 15 35:37
14. Wisła Płock 30 30 7 9 14 40:49
15. Arka Gdynia 30 29 6 11 13 39:44
16. Zagłębie Sosnowiec 30 24 6 6 18 41:63



Fortuna I Liga - 28. kolejka

Piątek (12.04)

GKS 1962 Jastrzębie - Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: Kamil Adamek 66

Sobota (13.04)

Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 4:2 (1:0)
Bramki: Karol Mackiewicz 6, Filip Karbowy 54, Joel Huertas 60, Robert Bartczak 90+2 - Maksymilian Hebel 65, Filip Burkhardt 69k

Odra Opole - Stomil Olsztyn 2:2 (0:0)
Bramki: Piotr Żemło 59, Płamen Kraczunow 90+4sam. - Szymon Sobczak 73, Płamen Kraczunow 90+1

Chojniczanka Chojnice - Garbarnia Kraków 5:1 (2:1)
Bramki: Tomasz Mikołajczak 17, Krzysztof Danielewicz 32, 64, 83, Piotr Grzelczak 61 - Krzysztof Kalemba 30k

GKS Tychy - ŁKS Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: Patryk Bryła 7, Dani Ramirez 82

Chrobry Głogów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:0)
Bramka: Vladislavs Gutkovskis 69

Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Klichowicz 32, Michal Piter-Bućko 79k

Niedziela (14.03)

Raków Częstochowa - Warta Poznań 3:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Kieliba 49sam., Miłosz Szczepański 81, 90

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 1:2 (1:2)
Bramki: Łukasz Szczepaniak 18 - Rafał Remisz 4, Adrian Błąd 19

Tabela po 28 kolejkach

1. Raków Częstochowa 28 64 19 7 2 47:14
2. ŁKS Łódź 28 55 16 7 5 46:19

3. Sandecja Nowy Sącz 28 48 12 12 4 28:15
4. Stal Mielec 28 48 13 9 6 37:18
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała 28 41 12 5 11 41:35
6. GKS 1962 Jastrzębie 28 40 10 10 8 31:32
7. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 28 39 10 9 9 38:36
8. Chojniczanka Chojnice 28 38 9 11 8 40:36
9. Puszcza Niepołomice 28 38 10 8 10 30:34
10. GKS Tychy 28 34 8 10 10 34:35
11. Odra Opole 28 34 9 7 12 39:48
12. Warta Poznań 28 31 8 7 13 26:39
13. Chrobry Głogów 28 30 8 6 14 20:31
14. Stomil Olsztyn 28 30 8 9 11 28:34
15. Wigry Suwałki 28 29 7 8 13 31:43
16. GKS Katowice 28 29 7 8 13 28:39
17. Bytovia Bytów 28 29 5 14 9 37:39
18. Garbarnia Kraków 28 20 5 5 18 19:53

Stomil Olsztyn ukarany został odjęciem 3 punktów za zaległości finansowe.


II liga - 28. kolejka

Piątek (12.04)

Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)
Bramki: Patryk Czarnowski 29, 40 - Bartosz Sulkowski 69k

Sobota (13.04)

Elana Toruń - Siarka Tarnobrzeg 4:2 (2:1)
Bramki: Maciej Stefanowicz 3k, Krzysztof Wołkowicz 37, Wojciech Onsorge 79, Filip Kozłowski 83 - Kamil Radulj 23, 62k

Rozwój Katowice - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
Bramka: Tomasz Lewandowski 85

Stal Stalowa Wola - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Mistrzyk 82

Resovia - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Bramka: Bartłomiej Buczek 45k

ROW 1964 Rybnik - Skra Częstochowa 0:0 (0:0)

Górnik Łęczna - Błękitni Stargard 1:1 (1:1)
Bramki: Dawid Dzięgielewski 42 - Krystian Sanocki 30

Niedziela (14.04)

Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)
Bramki: Daniel Mąka 15 - Adam Mójta 80k

Gryf Wejherowo - Ruch Chorzów 3:2 (1:1)
Bramki: Maciej Koziara 44, 50, Dawid Rogalski 57 - Tomasz Foszmańczyk 30, Mateusz Lechowicz 62

Mecz zaległy

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
Bramka: Mateusz Janeczko 7

Tabela po 28 kolejkach

1. Radomiak Radom 28 51 15 6 7 57:21
2. Widzew Łódź 28 49 12 13 3 41:22
3. Olimpia Grudziądz 28 47 14 5 9 56:37

4. Elana Toruń 28 47 12 11 5 41:27
5. GKS Bełchatów 28 45 12 11 5 31:16
6. Stal Stalowa Wola 28 41 12 5 11 40:39
7. Znicz Pruszków 28 40 11 7 10 42:49
8. Górnik Łęczna 28 40 10 10 8 40:45
9. Skra Częstochowa 28 39 11 6 11 27:37
10. Pogoń Siedlce 28 38 10 8 10 44:37
11. Resovia 28 37 10 7 11 34:39
12. Siarka Tarnobrzeg 28 32 9 5 14 28:45
13. Błękitni Stargard 28 30 8 6 14 32:46
14. Olimpia Elbląg 28 30 7 9 12 22:33
15. Gryf Wejherowo 28 30 8 6 14 36:52
15. ROW 1964 Rybnik 28 29 5 14 9 23:32
17. Ruch Chorzów 28 28 6 10 12 32:36
18. Rozwój Katowice 28 27 6 9 13 30:43

GKS Bełchatów -2 punkty za zaległości finansowe.


III liga (gr. I) - 22. kolejka

Sobota (13.04)

Mazur Ełk - ŁKS 1926 Łomża 0:0 (0:0)

Sokół Aleksandrów Łódzki - Broń Radom 1:1 (1:0)
Bramki: Michał Miller 16 - Wojciech Kupiec 78

Unia Skierniewice - Polonia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramki: Damian Warchoł 43, Tomasz Kolus 88 - Krystian Pieczara 2

Ursus Warszawa - Pelikan Łowicz 1:1 (1:1)
Bramki: Paweł Wolski 40 - Damian Szczepański 45

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Olimpia Zambrów 2:2 (1:1)
Bramki: Kamil Kubiak 10, Bartosz Snopczyński 80 - Kamil Zalewski 37, Mateusz Ostaszewski 60

Huragan Morąg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:2)
Bramki: Rafał Kruczkowski 60, Rafał Śledź 90 - Rafał Maciejewski 6, Piotr Basiuk 28, Konrad Rudnicki 78

Victoria Sulejówek - Znicz Biała Piska 1:2 (1:2)
Bramki: Rafał Parobczyk 31 - Patryk Gondek 39, Karol Kosiński 45

Niedziela (14.04)

Legia II Warszawa - Sokół Ostróda 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Praszelik 52, Maciej Rosołek 77

Legionovia Legionowo - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 (1:0)
Bramki: Marcin Burkhardt 45, Patryk Koziara 80k, Piotr Krawczyk 88, Daniel Choroś 90

Tabela po 22 kolejkach

1. Sokół Aleksandrów Łódzki 22 47 14 5 3 35:20
2. Legionovia Legionowo 22 43 13 4 5 50:26
3. Lechia Tomaszów Mazowiecki 22 41 12 5 5 35:26
4. Unia Skierniewice 22 40 13 1 8 32:15
5. Sokół Ostróda 22 40 11 7 4 37:29
6. Legia II Warszawa 21 36 10 6 5 35:24
7. Znicz Biała Piska 22 36 11 3 8 36:33
8. Polonia Warszawa 21 35 11 2 8 38:27
9. Olimpia Zambrów 22 31 7 10 5 41:34
10. Broń Radom 22 30 8 6 8 40:42
11. Pelikan Łowicz 22 29 7 8 7 29:30
12. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 22 26 8 2 12 28:28
13. Ursus Warszawa 22 26 7 5 10 30:36
14. Huragan Morąg 22 26 7 5 10 39:45
15. Ruch Wysokie Mazowieckie 22 21 6 3 13 29:54
16. Victoria Sulejówek 22 19 4 7 11 27:42
17. Mazur Ełk 22 15 3 6 13 25:39

18. ŁKS 1926 Łomża 22 7 2 1 19 20:56


Centralna Liga Juniorów - 23. kolejka

Piątek (12.04)

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3:3 (0:2)
Bramki: Jakub Wilczyński 71, Mateusz Zbiranek 74k, Mateusz Stępień 75 - Jakub Sypek 5, Błażej Czuban 38k, Milan Posmyk 90

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: Aleksander Paluszek 24k, Tomasz Skrzypek 90 - Daniel Morys 64k

Sobota (13.04)

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: Karol Struski 21k, 57k

Cracovia - Legia Warszawa 3:0 (0:0)
Bramki: Patryk Zaucha 51, Michał Rakoczy 60, Radosław Kruppa 85k

Niedziela (14.04)

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 3:3 (0:1)
Bramki: Daniel Ściślak 63k, Kacper Michalski 69, Mateusz Budak 88 - Damian Ładny 40, Michał Kwiecień 72, Daniel Pietraszkiewicz 90

Escola Varsovia Warszawa - Lech Poznań 1:2 (1:2)
Bramki: Filip Laskowski 42 - Eryk Kryg 8, Karol Smajdor 25

GKS Bełchatów - Elana Toruń 0:1 (0:0)
Bramka: Maciej Buławski 65k

Korona Kielce - Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Wiktor Długosz 57k

Tabela po 23 kolejkach

1. Korona Kielce 23 57 18 3 2 56:24
2. Śląsk Wrocław 23 46 15 1 7 64:43
3. Zagłębie Lubin 23 41 12 5 6 45:31
4. Pogoń Szczecin 22 39 11 6 5 48:30
5. Wisła Kraków 22 39 12 3 7 33:21
6. Legia Warszawa 23 36 11 3 9 37:28
7. Lech Poznań 23 34 11 1 11 45:36
8. Cracovia 23 33 9 6 8 49:45
9. Jagiellonia Białystok 23 31 8 7 8 39:44
10. Escola Varsovia Warszawa 23 29 9 2 12 41:43
11. Arka Gdynia 23 27 7 6 10 37:44
12. Górnik Zabrze 23 26 6 8 9 37:42
13. Motor Lublin 23 24 5 9 9 23:33
14. Ruch Chorzów 23 18 4 6 13 34:57
15. GKS Bełchatów 23 17 4 5 14 19:51
16. Elana Toruń 23 14 3 5 15 19:54


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.