855 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2019.05.03 09:12, Aktualizacja: 2019.05.06 20:21
Ponieważ finał Pucharu Polski wygrała Lechia, przepustkę do gry w Europie da także 4. miejsce w Lotto Ekstraklasie. Walka o tę pozycję zapowiada się naprawdę okazale. Oto terminarz zbliżających się starć na najwyższych szczeblach piłkarskich w kraju.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

Lotto Ekstraklasa - 34. kolejka

Piątek (3.05)

Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Oskar Zawada 47 - Frederik Helstrup 90+5

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: Jesus Jimenez 37 - Marko Kolar 34k, 51

Sobota (4.05)

Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0 (0:0)

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Jóźwiak 47 - Filip Starzyński 85k

Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
Bramki: Gerard Badia 13

Niedziela (5.05)

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 2:4 (0:1)
Bramki: Olaf Nowak 50, Giorgos Mygas 89 - Mateusz Cholewiak 25, 59, Wojciech Golla 57, Patrik Mraz 84sam.

Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Bramki: Sergiu Hanca 74k, Milan Dimun 82

Poniedziałek (6.05)

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2 (2:1)
Bramki: Jesus Imaz 3, 66, Ivan Runje 7, Martin Pospisil 88 - Sebastian Kowalczyk 21, Zvonimir Kozulj 78

Tabela po 34 kolejkach - grupa mistrzowska

1. Legia Warszawa 34 66 20 6 8 52:34
2. Piast Gliwice 34 65 19 8 7 54:32
3. Lechia Gdańsk 34 63 18 9 7 50:35

4. Jagiellonia Białystok 34 54 15 9 10 53:48
5. Cracovia 34 51 15 6 13 42:39
6. Zagłębie Lubin 34 51 15 6 13 53:43
7. Lech Poznań 34 49 14 7 13 47:45
8. Pogoń Szczecin 34 47 13 8 13 53:53

Tabela po 33 kolejkach - grupa spadkowa

9. Wisła Kraków 34 46 13 7 14 61:55
10. Korona Kielce 34 44 11 11 12 38:48
11. Górnik Zabrze 34 40 10 10 14 44:52
12. Miedź Legnica 34 37 9 10 15 35:58
13. Wisła Płock 34 37 9 10 15 48:56
14. Arka Gdynia 34 36 8 12 14 44:46
15. Śląsk Wrocław 34 35 9 8 17 41:44
16. Zagłębie Sosnowiec 34 28 7 7 20 47:74



Fortuna I Liga - 32. kolejka

Piątek (3.05)

Chrobry Głogów - Warta Poznań 1:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Zejdler 58 - Jakub Kiełb 90

GKS Katowice - Stal Mielec 0:2 (0:0)
Bramki: Andreja Prokić 60, Łukasz Janoszka 80

Sobota (4.05)

Raków Częstochowa - GKS Tychy 0:0 (0:0)

Odra Opole - Bytovia Bytów 2:1 (2:1)
Bramki: Szymon Skrzypczak 39, 74 - Mateusz Kuzimski 10

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: Vladislavs Gutkovskis 45

GKS 1962 Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
Bramki: Łukasz Sekulski 29, 45

Niedziela (5.05)

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Bramki: Robert Bartczak 12 - Maciej Małkowski 45, 88k

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:0)
Bramki: Oskar Paprzycki 66, Emil Drozdowicz 90 - Przemysław Płacheta 64, Valerijs Sabala 72

Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)
Bramki: Łukasz Szczepaniak 5k - Łukasz Jegliński 56, Michał Góral 87

Tabela po 32 kolejkach

1. Raków Częstochowa 32 69 20 9 3 51:18
2. ŁKS Łódź 32 65 19 8 5 53:20

3. Stal Mielec 32 58 16 10 6 49:22
4. Sandecja Nowy Sącz 32 54 14 12 6 33:22
5. GKS Tychy 33 47 12 11 10 47:37
6. GKS 1962 Jastrzębie 33 45 11 12 10 38:38
7. Podbeskidzie Bielsko-Biała 32 44 12 8 12 48:44
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 32 43 11 10 11 40:41
9. Puszcza Niepołomice 32 41 11 8 13 33:41
10. Warta Poznań 32 39 10 9 13 31:41
11. Odra Opole 32 39 10 9 13 43:52
12. Chojniczanka Chojnice 32 39 9 12 11 45:46
13. Chrobry Głogów 32 37 10 7 15 27:37
14. Stomil Olsztyn 32 37 10 10 12 34:38
15. GKS Katowice 32 34 8 10 14 32:43
16. Bytovia Bytów 32 33 6 15 11 42:48
17. Wigry Suwałki 32 31 7 10 15 36:54
18. Garbarnia Kraków 32 21 5 6 21 19:59
Stomil Olsztyn ukarany został odjęciem 3 punktów za zaległości finansowe.


II liga - 32. kolejka

Sobota (4.05)

Błękitni Stargard - Skra Częstochowa 3:0 (0:0)
Bramki: Przemysław Brzeziański 49, Adrian Kwiatkowski 86, Filip Karmański 90

Resovia - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:2)
Bramki: Mateusz Marzec 21, Aghwan Papikjan 38k

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg 1:2 (1:0)
Bramki: Jan Janik 8k - Michał Kuczałek 76, 81

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:2 (0:0)
Bramki: Michał Trąbka 71k - Marcin Bochenek 54, Patryk Czarnowski 79

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Paweł Łydkowski 90 - Patryk Mikita 6

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Michalski 30, Przemysław Banaszak 60, Rafał Wolsztyński 84

Niedziela (5.05)

Elana Toruń - GKS Bełchatów 4:2 (2:1)
Bramki: Krzysztof Wołkowicz 16, Kordian Górka 37, Wojciech Onsorge 64, Maciej Stefanowicz 80 - Damian Michalski 13k, Przemysław Zdybowicz 63

Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:1)
Bramki: Adrian Łuszkiewicz 12 - Grzegorz Płatek 6, Tomasz Midzierski 68sam.

Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 3:1 (1:0)
Bramki: Piotr Kołc 45, Maciej Koziara 88, 90 - Daniel Paszek 79

Tabela po 32 kolejkach

1. Radomiak Radom 32 56 16 8 8 60:23
2. Elana Toruń 32 56 15 11 6 49:33
3. Widzew Łódź 32 55 13 16 3 46:24

4. GKS Bełchatów 32 54 15 11 6 38:21
5. Olimpia Grudziądz 32 53 16 5 11 61:42
6. Pogoń Siedlce 32 48 13 9 10 52:40
7. Znicz Pruszków 32 46 13 7 12 46:53
8. Stal Stalowa Wola 32 45 13 6 13 42:43
9. Górnik Łęczna 32 43 11 10 11 43:51
10. Resovia 32 43 12 7 13 37:42
11. Skra Częstochowa 32 40 11 7 14 29:45
12. Błękitni Stargard 32 39 11 6 15 40:50
13. Olimpia Elbląg 32 37 9 10 13 26:36
14. Gryf Wejherowo 32 37 10 7 15 44:57
15. Siarka Tarnobrzeg 32 36 10 6 16 31:51
16. ROW 1964 Rybnik 32 32 6 14 12 26:39
17. Ruch Chorzów 32 31 7 10 15 36:42
18. Rozwój Katowice 32 31 7 10 15 33:47

GKS Bełchatów -2 punkty za zaległości finansowe.


III liga (gr. I) - 25. kolejka

Sobota (4.05)

Znicz Biała Piska - Ursus Warszawa 2:2 (0:0)
Bramki: Paweł Adamiec 64, Jacek Dzienis 90 - Grzegorz Skowroński 59k, Patryk Zych 69

Mazur Ełk - Legionovia Legionowo 0:4 (0:2)
Bramki: Eryk Więdłocha 26, 34, Piotr Paczuk 80, Karol Podliński 90

Huragan Morąg - Victoria Sulejówek 3:3 (1:0)
Bramki: Joao Criciuma 34, 46k, 55 - Michał Dobkowski 56, Nikodem Zawistowski 68, Rafał Maciążek 75sam.

Olimpia Zambrów - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:1)
Bramki: Michał Steć 7 - Artur Gieraga 35

Sokół Ostróda - Unia Skierniewice 3:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Dampc 30, Rafał Lisiecki 49, Andrzej Łyszyk 61

Niedziela (5.05)

Pelikan Łowicz - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)
Bramka: Krystian Stolarczyk 10

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa 4:5 (2:2)
Bramki: Rafał Maciejewski 13, 17, 59, 67k - Łukasz Zjawiński 4, Bartosz Brodziński 23, Radosław Pruchnik 51, Piotr Cichocki 53, nieznany zawodnik 89sam.

ŁKS 1926 Łomża - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Szymczak 71

Polonia Warszawa - Broń Radom 3:1 (3:1)
Bramki: Bartosz Wiśniewski 6, Krzystof Pieczara 16k, Cezary Sauczek 34 - Adam Imiela 25

Tabela po 25 kolejkach

1. Sokół Aleksandrów Łódzki 25 54 16 6 3 38:21
2. Legionovia Legionowo 25 52 16 4 5 59:27
3. Lechia Tomaszów Mazowiecki 25 47 14 5 6 41:29
4. Unia Skierniewice 25 46 15 1 9 36:19
5. Sokół Ostróda 25 46 13 7 5 42:31
6. Legia II Warszawa 24 43 12 7 5 43:28
7. Polonia Warszawa 24 39 12 3 9 41:29
8. Znicz Biała Piska 25 38 11 5 9 39:39
9. Olimpia Zambrów 25 35 8 11 6 45:38
10. Pelikan Łowicz 25 32 8 8 9 30:33
11. Broń Radom 25 30 8 6 11 42:50
12. Ursus Warszawa 25 30 8 6 11 34:40
13. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 25 29 9 2 14 36:38
14. Huragan Morąg 25 28 7 7 11 43:50
15. Ruch Wysokie Mazowieckie 25 25 7 4 14 31:56
16. Victoria Sulejówek 25 23 5 8 12 35:49
17. Mazur Ełk 25 19 4 7 14 28:44

18. ŁKS 1926 Łomża 25 7 2 1 22 21:63


Centralna Liga Juniorów - 26. kolejka

Środa (1.05)

Legia Warszawa - Escola Varsovia Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Zjawiński 14, Łukasz Łakomy 90 - Filip Laskowski 90

Czwartek (2.05)

Motor Lublin - Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Lech Poznań - GKS Bełchatów 3:1 (3:1)
Kacper Janiak 4, Jakub Karbownik 8, Bartosz Bartkowiak 40 - Bartłomiej Lisowski 34

Sobota (4.05)

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)
Bramki: Jakub Jarzębowski 27, 28

Wisła Kraków - Korona Kielce 0:3 (0:2)
Bramki: Bartosz Prętnik 9, Daniel Szelągowski 20, Artur Piróg 73

Elana Toruń - Cracovia 1:5 (0:4)
Bramki: Krystian Białas 67 - Daniel Pik 14, 30, Michał Rakoczy 23, Jakub Sobecki 25, Patryk Zaucha 53

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Gdowik 17, Paweł Gierach 55

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 0:1 (0:1)
Bramka: Bartłomiej Wdowik 18

Tabela po 26 kolejkach

1. Korona Kielce 26 64 20 4 2 65:29
2. Śląsk Wrocław 26 52 17 1 8 68:46
3. Zagłębie Lubin 26 44 13 5 8 50:35
4. Wisła Kraków 26 43 13 4 9 36:26
5. Legia Warszawa 26 42 13 3 10 41:33
6. Pogoń Szczecin 26 41 11 8 7 53:37
7. Cracovia 26 39 11 6 9 57:50
8. Jagiellonia Białystok 26 38 10 8 8 45:46
9. Lech Poznań 26 37 12 1 13 51:43
10. Górnik Zabrze 26 32 8 8 10 41:45
11. Arka Gdynia 26 32 8 8 10 41:46
12. Escola Varsovia Warszawa 26 29 9 2 15 43:49
13. Ruch Chorzów 26 25 6 7 13 39:59
14. Motor Lublin 26 25 5 10 11 24:37
15. GKS Bełchatów 26 23 6 5 15 24:56
16. Elana Toruń 26 15 3 6 17 23:64


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.