312 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2019.05.10 10:36, Aktualizacja: 2019.05.13 11:12
Piłkarskie zmagania na najwyższych szczeblach powoli dobiegają końca. Niebawem poznamy ostateczny skład pucharowiczów, a także dowiemy się, które drużyny zanotowały spadek, a które kolejne rozgrywki rozpoczną poziom wyżej.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

Lotto Ekstraklasa - 35. kolejka

Piątek (10.05)

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)
Bramki: Maciej Jankowski 85, Giórgos Mygas 90+7sam.

Wisła Kraków - Korona Kielce 1:0 (0:0)
Bramka: Marko Kolar 59k

Sobota (11.05)

Śląsk Wrocław - Wisła Płock 2:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Cholewiak 9, Marcin Robak 83 - Alen Stevanović 27

Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
Bramka: Paweł Bochniewicz 69

Cracovia - Lech Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: Michal Siplak 6

Niedziela (12.05)

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
Bramki: Joel Valencia 45, Tomasz Jodłowiec 90+1 - Jesús Imaz 89k

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Bramki: Dominik Nagy 55 - Zvonimir Kozulj 4

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
Bramki: Michał Mak 77 - Lubomir Guldan 44

Tabela po 35 kolejkach - grupa mistrzowska

1. Piast Gliwice 35 68 20 8 7 56:33
2. Legia Warszawa 35 67 20 7 8 53:35
3. Lechia Gdańsk 35 64 18 10 7 51:36
4. Cracovia 35 54 16 6 13 43:39

5. Jagiellonia Białystok 35 54 15 9 11 54:50
6. Zagłębie Lubin 35 52 15 7 13 54:44
7. Lech Poznań 35 49 14 7 14 47:46
8. Pogoń Szczecin 35 48 13 9 13 54:54

Tabela po 35 kolejkach - grupa spadkowa

9. Wisła Kraków 35 49 14 7 14 62:55
10. Korona Kielce 35 44 11 11 13 38:49
11. Górnik Zabrze 35 43 11 10 14 45:52
12. Arka Gdynia 35 39 9 12 14 46:46
13. Śląsk Wrocław 35 38 10 8 17 43:45
14. Miedź Legnica 35 37 9 10 16 35:59
15. Wisła Płock 35 37 9 10 16 49:58
16. Zagłębie Sosnowiec 35 28 7 7 21 47:76



Fortuna I Liga - 33. kolejka

Środa (1.05)

GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Grzeszczyk 26, Hubert Adamczyk 51 - Bartosz Jaroszek 62

Sobota (11.05)

Warta Poznań - GKS Katowice 0:1 (0:1)
Bramka: David Anon 30

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 2:1 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Najemski 63, Bartosz Bida 75 - Piotr Stawarczyk 72k

Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa 2:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Klichowicz 31, Marcin Flis 90 - Sebastian Musiolik 55k, Michal Piter-Bućko 85sam.

ŁKS Łódź - Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Sekulski 3, Łukasz Piątek 77

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 3:1 (0:1)
Bramki: Damian Hilbrycht 78, Bartosz Jaroch 85k, Przemysław Płacheta 90 - Szymon Skrzypczak 35

Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
Bramki: Sławomir Duda 39 - Michał Borecki 48

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:4 (1:2)
Bramki: Denis Gojko 18, Grzegorz Tomasiewicz 51, 65, Josip Soljić 69, Łukasz Janoszka 90 - Rafał Grzelak 4, Vladislavs Gutkovskis 45, Michał Skóraś 51, Florin Purece 87

Garbarnia Kraków - Stomil Olsztyn 0:2 (0:0)
Bramki: Grzegorz Lech 57, 64k

Tabela po 33 kolejkach

1. Raków Częstochowa 33 70 20 10 3 53:20
2. ŁKS Łódź 33 68 20 8 5 55:20

3. Stal Mielec 33 61 17 10 6 54:26
4. Sandecja Nowy Sącz 33 55 14 13 6 35:24
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała 33 47 13 8 12 51:45
6. GKS Tychy 33 47 12 11 10 47:37
7. GKS 1962 Jastrzębie 33 45 11 12 10 38:38
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 43 11 10 12 44:46
9. Puszcza Niepołomice 33 41 11 8 14 34:43
10. Stomil Olsztyn 33 40 11 10 12 36:38
11. Warta Poznań 33 39 10 9 14 31:42
12. Odra Opole 33 39 10 9 14 44:55
13. Chojniczanka Chojnice 33 39 9 12 12 45:48
14. Chrobry Głogów 33 38 10 8 15 28:38
15. GKS Katowice 33 37 9 10 14 33:43
16. Wigry Suwałki 33 34 8 10 15 38:55
17. Bytovia Bytów 33 34 6 16 11 43:49
18. Garbarnia Kraków 33 21 5 6 22 19:61

Stomil Olsztyn ukarany został odjęciem 3 punktów za zaległości finansowe.


II liga - 33. kolejka

Sobota (11.05)

Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 2:1 (2:1)
Bramki: Michał Mistrzyk 31, 42k - Igor Korczakowski 15

Znicz Pruszków - Gryf Wejherowo 1:4 (1:2)
Bramki: Kacper Smoleń 28 - Krzysztof Wicki 19k, Dawid Rogalski 41, 52, Maciej Koziara 59

Rozwój Katowice - ROW 1964 Rybnik 2:4 (0:3)
Bramki: Konrad Andrzejczak 84, Mateusz Chmarek 90k - Bartosz Giełażyn 2, Przemysław Brychlik 6, Jan Janik 29k, Michał Bojdys 59

Olimpia Elbląg - Resovia 0:1 (0:0)
Bramka: Sebastian Zalepa 52

Olimpia Grudziądz - Elana Toruń 2:1 (0:0)
Bramki: Aghwan Papikjan 53, Przemysław Kita 73 - Michał Kołodziejski 60

Ruch Chorzów - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Wiech 61 - Mateusz Kwiatkowski 54

Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)
Bramki: Dawid Niedbała 10, Piotr Nocoń 37 - Adam Mesjasz 56k

Radomiak Radom - Siarka Tarnobrzeg 5:0 (1:0)
Bramki: Rafał Makowski 20, 53, Mateusz Wawrylak 68sam., Jakub Rolinc 88, Patryk Mikita 90

Niedziela (12.05)

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 3:1 (1:1)
Bramki: Paweł Czajkowski 15, Bartłomiej Bartosiak 68, 85 - Daniel Mąka 29

Tabela po 33 kolejkach

1. Radomiak Radom 33 59 17 8 8 65:23
2. Olimpia Grudziądz 34 59 18 5 11 65:44
3. GKS Bełchatów 33 57 16 11 6 41:22

4. Elana Toruń 33 56 15 11 7 50:35
5. Widzew Łódź 34 55 13 16 5 48:29
6. Pogoń Siedlce 33 48 13 9 11 53:42
7. Stal Stalowa Wola 33 48 14 6 13 44:44
8. Znicz Pruszków 33 46 13 7 13 47:57
9. Resovia 33 46 13 7 13 38:42
10. Górnik Łęczna 33 43 11 10 12 44:53
11. Skra Częstochowa 33 43 12 7 14 31:46
12. Błękitni Stargard 33 40 11 7 15 41:51
13. Gryf Wejherowo 33 40 11 7 15 48:58
14. Olimpia Elbląg 33 37 9 10 14 26:37
15. Siarka Tarnobrzeg 33 36 10 6 17 31:56
16. ROW 1964 Rybnik 33 35 7 14 12 30:41
17. Ruch Chorzów 33 32 7 11 15 37:43
18. Rozwój Katowice 33 31 7 10 16 35:51

GKS Bełchatów -2 punkty za zaległości finansowe.


III liga (gr. I) - 26. kolejka

Sobota (11.05)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:0)
Bramki: Kamil Szymczak 75k, Kacper Przedbora 88 - Rafał Maciejewski 85

Ursus Warszawa - ŁKS 1926 Łomża 2:0 (1:0)
Bramki: Patryk Kamiński 21, Tomasz Wojcinowicz 76

Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 2:3 (2:1)
Bramki: Paweł Brokowski 20k, Jakub Tecław 41 - Kamil Zalewski 16, 60, Łukasz Grzybowski 77k

Sokół Aleksandrów Łódzki - Sokół Ostróda 4:0 (2:0)
Bramki: Dominik Pecyna 37, 82, Dawid Cempa 38, Jakub Rozwandowicz 73

Unia Skierniewice - Znicz Biała Piska 1:0 (0:0)
Bramka: Konrad Niedzielski 90

Victoria Sulejówek - Mazur Ełk 1:2 (1:1)
Bramki: Rafał Parobczyk 8 - Rafał Kalinowski 21, Bartosz Gużewski 66

Niedziela (12.05)

Broń Radom - Pelikan Łowicz 1:4 (0:1)
Bramki: Przemysław Śliwiński 48 - Michał Wrzesiński 25, Damian Szczepański 68, Piotr Piekarski 81, Damian Kozieł 90

Legia II Warszawa - Huragan Morąg 1:0 (0:0)
Bramka: Maciej Rosołek 59

Legionovia Legionowo - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Karol Podliński 37

Tabela po 26 kolejkach

1. Sokół Aleksandrów Łódzki 26 57 17 6 3 42:21
2. Legionovia Legionowo 26 55 17 4 5 60:27
3. Lechia Tomaszów Mazowiecki 26 50 15 5 6 43:30
4. Unia Skierniewice 26 49 16 1 9 37:19
5. Legia II Warszawa 25 46 13 7 5 44:28
6. Sokół Ostróda 26 46 13 7 6 42:35
7. Polonia Warszawa 25 39 12 3 10 41:30
8. Znicz Biała Piska 26 38 11 5 10 39:40
9. Olimpia Zambrów 26 38 9 11 6 48:40
10. Pelikan Łowicz 26 35 9 8 9 34:34
11. Ursus Warszawa 26 33 9 6 11 36:40
12. Broń Radom 26 30 8 6 12 43:54
13. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 26 29 9 2 15 37:40
14. Huragan Morąg 26 28 7 7 12 43:51
15. Ruch Wysokie Mazowieckie 26 25 7 4 15 33:59
16. Victoria Sulejówek 26 23 5 8 13 36:51
17. Mazur Ełk 26 22 5 7 14 30:45

18. ŁKS 1926 Łomża 26 7 2 1 23 21:65


Centralna Liga Juniorów - 27. kolejka

Piątek (10.05)

Cracovia - Motor Lublin 2:1 (1:1)
Bramki: Patryk Zaucha 13, Michał Rakoczy 63 - Maciej Kraśniewski 29

Sobota (11.05)

Ruch Chorzów - Lech Poznań 4:2 (4:1)
Bramki: Lucjan Klisiewicz 9k, 12, 17, Daniel Iwanek 34 - Filip Wilak 11, Jakub Karbownik 66k

Górnik Zabrze - Escola Varsovia Warszawa 1:5 (0:2)
Bramki: Kelechukwu Ebenezer Ibu-Torti 90sam. - Kelechukwu Ebenezer Ibu-Torti 27, Filip Laskowski 36, 38, Titas Milasius 74, Jakub Szczypek 84

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 4:1 (2:0)
Bramki: Maciej Bortniczuk 5, Szymon Pankiewicz 28, Eryk Matus 77, Przemysław Chyrchała 90 - nieznany zawodnik 79

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 4:1 (1:1)
Bramki: Robert Kowalik 3, 58, Damian Michalak 68k, Jakub Kozica 79 - Arkadiusz Kasia 44

Zagłębie Lubin - Elana Toruń 2:0 (1:0)
Bramki: Dawid Dawidziak 40, Adam Borkowski 73

Niedziela (12.05)

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)
Bramki: Artur Piróg 11, Mateusz Sowiński 62, 73

Wtorek (14.05)

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Zbiranek 33, 75 - Olaf Korczakowski 89

Tabela po 27 kolejkach

1. Korona Kielce 27 67 21 4 2 68:29
2. Śląsk Wrocław 27 52 17 1 9 68:49
3. Zagłębie Lubin 27 47 14 5 8 52:35
4. Wisła Kraków 27 43 13 4 10 37:30
5. Cracovia 27 42 12 6 9 59:51
6. Legia Warszawa 27 42 13 3 11 42:37
7. Pogoń Szczecin 27 41 11 8 8 54:39
8. Jagiellonia Białystok 27 41 11 8 8 49:47
9. Lech Poznań 27 37 12 1 14 53:47
10. Arka Gdynia 27 35 9 8 10 43:47
11. Escola Varsovia Warszawa 27 32 10 2 15 48:50
12. Górnik Zabrze 27 32 8 8 11 42:50
13. Ruch Chorzów 27 28 7 7 13 43:61
14. GKS Bełchatów 27 26 7 5 15 28:57
15. Motor Lublin 27 25 5 10 12 25:39
16. Elana Toruń 27 15 3 6 18 23:66


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.