324 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2019.05.17 09:26, Aktualizacja: 2019.05.22 17:29
W sobotę i niedzielę (18-19.05) rozegrane zostaną ostatnie mecze sezonu 2018/2019 na poziomie Lotto Ekstraklasy, Fortuna I Ligi oraz II ligi. W weekend poznamy zatem nowego mistrza Polski. Tytuł powędruje do Piasta Gliwice lub Legii Warszawa.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

Lotto Ekstraklasa - 37. kolejka

Sobota (18.05)

Wisła Kraków - Miedź Legnica 4:5 (1:1)
Bramki: Marko Kolar 32, 90+7k, Vukan Savicević 55, Paweł Brożek 78k - Joan Roman 36k, 66, Juan Camara 62, 68, Paweł Zieliński 90+10

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 4:0 (2:0)
Bramki: Robert Pich 12, 22, Marcin Robak 65, 71

Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:3 (0:0)
Bramki: Igor Angulo 69, 90, Łukasz Wolsztyński 87

Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 0:0 (0:0)

Niedziela (19.05)

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: Karol Fila 44, Jarosław Kubicki 71

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)
Bramki: Carlitos 16, Adam Hlousek 90 - Damjan Bohar 32, Patryk Szysz 58

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Parzyszek 27

Cracovia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:2)
Bramki: Soufian Benyamina 31, Zvonimir Kozulj 65, Radosław Majewski 74

Tabela po 37 kolejkach - grupa mistrzowska

1. Piast Gliwice 37 72 21 9 7 57:33
2. Legia Warszawa 37 68 20 8 9 55:38
3. Lechia Gdańsk 37 67 19 10 8 54:38
4. Cracovia 37 57 17 6 14 45:43

5. Jagiellonia Białystok 37 57 16 9 12 55:52
6. Zagłębie Lubin 37 53 15 8 14 57:48
7. Pogoń Szczecin 37 52 14 10 13 57:54
8. Lech Poznań 37 52 15 7 15 49:48

Tabela po 37 kolejkach - grupa spadkowa

9. Wisła Kraków 37 49 14 7 16 67:63
10. Korona Kielce 37 47 12 11 14 42:54
11. Górnik Zabrze 37 46 12 10 15 48:53
12. Śląsk Wrocław 37 44 12 8 17 49:45
13. Arka Gdynia 37 42 10 12 15 49:51
14. Wisła Płock 37 41 10 11 16 50:58
15. Miedź Legnica 37 40 10 10 17 40:65
16. Zagłębie Sosnowiec 37 29 7 8 22 49:80



Fortuna I Liga - 34. kolejka

Piątek (17.05)

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 4:1 (2:0)
Bramki Seweryn Michalski 2, Tomasz Mikołajczak 18k, Krzysztof Danielewicz 78, 81 - Hubert Adamczyk 56

Sobota (18.05)

Puszcza Niepołomice - Garbarnia Kraków 3:2 (2:1)
Bramki: Bartosz Żurek 8, Arkadiusz Garzeł 10sam., Konrad Nowak 62 - Kamil Słoma 1, Serhij Krykun 85

Stomil Olsztyn - Stal Mielec 2:5 (0:1)
Bramki: Grzegorz Lech 76, Maciej Pałaszewski 86 - Adrian Paluchowski 15, Jonathan de Amo 47, Łukasz Janoszka 53, Denis Gojko 75, Bartosz Nowak 90

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: Roman Gergel 89

GKS Katowice - Bytovia Bytów 1:2 (1:1)
Bramki: Callum Rzonca 32 - Filip Burkhardt 30, Andrzej Witan 90+7

Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Machaj 90 - Bartosz Jaroch 43

Odra Opole - ŁKS Łódź 3:3 (0:3)
Bramki: Dawid Błanik 51, Mateusz Czyżycki 60, Maksymilian Rozwandowicz 73sam. - Patryk Bryła 9, Rafał Kujawa 38, Maksymilian Rozwandowicz 45k

GKS 1962 Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 5:0 (3:0)
Bramki: akub Wróbel 5, Rafał Adamek 9, 72, Patryk Skórecki 35, Dominik Szczęch 89

Raków Częstochowa - Wigry Suwałki 1:2 (0:1)
Bramki: Szymon Lewicki 70 - Bartosz Bida 10, Daniel Smuga 90+2

Tabela po 34 kolejkach

1. Raków Częstochowa 34 70 20 10 4 54:22
2. ŁKS Łódź 34 69 20 9 5 58:23

3. Stal Mielec 34 64 18 10 6 59:28
4. Sandecja Nowy Sącz 34 55 14 13 7 35:29
5. GKS 1962 Jastrzębie 34 48 12 12 10 43:38
6. Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 48 13 9 12 52:46
7. GKS Tychy 34 47 12 11 11 48:41
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 46 12 10 12 45:46
9. Puszcza Niepołomice 34 44 12 8 14 37:45
10. Chojniczanka Chojnice 34 42 10 12 12 49:49
11. Stomil Olsztyn 34 40 11 10 13 38:43
12. Odra Opole 34 40 10 10 14 47:58
13. Warta Poznań 34 39 10 9 15 31:43
14. Chrobry Głogów 34 39 10 9 15 29:39
15. Wigry Suwałki 34 37 9 10 15 40:56
16. Bytovia Bytów 34 37 7 16 11 45:50
17. GKS Katowice 34 37 9 10 15 34:45
18. Garbarnia Kraków 34 21 5 6 23 21:64

Stomil Olsztyn ukarany został odjęciem 3 punktów za zaległości finansowe.


II liga - 34. kolejka

Środa (8.05)

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Michalski 68 - Tiago Alves 60, Marcin Kaczmarek 87k

Sobota (18.05)

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 5:2 (3:1)
Bramki: Piotr Rogala 31, Dawid Dzięgielewski 38, 53, Igor Korczakowski 43, Marcin Pigiel 68 - Peter Mazan 14, Jakub Rolinc 85

Niedziela (19.05)

Siarka Tarnobrzeg - Skra Częstochowa 2:1 (0:1)
Bramki: Kacper Wełniak 67, 69 - Krzysztof Napora 21

Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
Bramka: Andrzej Rybski 28

Błękitni Stargard - GKS Bełchatów 0:0 (0:0)

Elana Toruń - Olimpia Elbląg 1:2 (1:1)
Bramki: Wojciech Onsorge 32 - Jakub Bojas 23, Ołeksij Prytulak 90

Resovia - Rozwój Katowice 1:3 (1:1)
Bramki: Szymon Feret 32 - Bartosz Baranowicz 20k, Mateusz Chmarek 61, Seweryn Gancarczyk 90

ROW 1964 Rybnik - Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Giełażyn 22, 52, Robert Tkocz 65

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:0)
Bramki: Maciej Koziara 90 - Robert Dadok 70, 79, Michał Kitliński 90

Tabela po 34 kolejkach

1. Radomiak Radom 34 59 17 8 9 67:28
2. Olimpia Grudziądz 34 59 18 5 11 65:44
3. GKS Bełchatów 34 58 16 12 6 41:22

4. Elana Toruń 34 56 15 11 8 51:37
5. Widzew Łódź 34 55 13 16 5 48:29
6. Pogoń Siedlce 34 51 14 9 11 54:42
7. Stal Stalowa Wola 34 51 15 6 13 47:45
8. Znicz Pruszków 34 46 13 7 14 47:60
9. Górnik Łęczna 34 46 12 10 12 49:55
10. Resovia 34 46 13 7 14 39:45
11. Skra Częstochowa 34 43 12 7 15 32:48
12. Błękitni Stargard 34 41 11 8 15 41:51
13. Olimpia Elbląg 34 40 10 10 14 28:38
14. Gryf Wejherowo 34 40 11 7 16 49:61
15. Siarka Tarnobrzeg 34 39 11 6 17 33:57
16. ROW 1964 Rybnik 34 38 8 14 12 33:41
17. Rozwój Katowice 34 34 8 10 16 38:52
18. Ruch Chorzów 34 32 7 11 16 37:44

GKS Bełchatów -2 punkty za zaległości finansowe.


III liga (gr. I) - 28. kolejka

Sobota (18.05)

Broń Radom - Sokół Ostróda 0:1 (0:1)
Bramka: Dominik Wasiak 25

Sokół Aleksandrów Łódzki - ŁKS 1926 Łomża 0:0 (0:0)

Unia Skierniewice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:4 (1:1)
Bramki: Damian Warchoł 29 - Rafał Maciejewski 32, Mikołaj Napora 55, Kamil Tlaga 62, Marcin Kozłowski 90

Niedziela (19.05)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Mazur Ełk 0:1 (0:1)
Bramka: Rafał Kalinowski 28

Legia II Warszawa - Victoria Sulejówek 0:0 (0:0)

Ursus Warszawa - Huragan Morąg 4:2 (3:2)
Bramki: Patryk Zych 14, 20, Krzysztof Możdżonek 25, Maciej Prusinowski 88 - Rafał Maciążek 2, Michał Bartkowski 9

Polonia Warszawa - Olimpia Zambrów 1:3 (1:2)
Bramki: Emil Łupiński 33sam. - Adam Radecki 38, Michał Steć 45, Emil Łupiński 57

Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Biała Piska 1:0 (0:0)
Bramka: Arkadiusz Gajewski 75

Legionovia Legionowo - Pelikan Łowicz 2:1 (0:0)
Bramki: Daniel Choroś 52, 55 - Dawid Kieplin 74

Tabela po 28 kolejkach

1. Legionovia Legionowo 28 61 19 4 5 63:28
2. Sokół Aleksandrów Łódzki 28 61 18 7 3 46:21
3. Unia Skierniewice 28 52 17 1 10 41:23
4. Sokół Ostróda 28 52 15 7 6 45:36
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 28 51 15 6 7 44:32
6. Legia II Warszawa 27 47 13 8 6 44:29
7. Olimpia Zambrów 28 42 10 12 6 52:42
8. Polonia Warszawa 27 42 13 3 11 46:34
9. Znicz Biała Piska 28 38 11 5 12 39:45
10. Ursus Warszawa 28 37 10 7 11 41:43
11. Pelikan Łowicz 28 35 9 8 11 36:40
12. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 28 33 10 3 15 42:42
13. Broń Radom 28 31 8 7 13 44:56
14. Huragan Morąg 28 29 7 8 13 46:56
15. Ruch Wysokie Mazowieckie 28 28 8 4 16 35:61
16. Mazur Ełk 28 28 7 7 14 32:45
17. Victoria Sulejówek 28 24 5 9 14 36:52

18. ŁKS 1926 Łomża 28 8 2 2 24 21:68


Centralna Liga Juniorów - 28. kolejka

Sobota (18.05)

Lech Poznań - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Bramka: Mateusz Gułajski 80

Escola Varsovia Warszawa - Korona Kielce 0:4

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 5:1 (3:0)
Bramki: Kacper Głowieńkowski 16, 25, 39, Tomasz Mamis 55, 67 - Damian Michalak 87

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
Bramki: Lucjan Klisiewicz 45k, Kamil Swikszcz 87

Elana Toruń - Jagiellonia Białystok 0:2
Bramki: Mateusz Gdowik, Maciej Bortniczuk

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 0:3 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Eizenchart 27, Daniel Ściślak 37, Kamil Lukoszek 75

Pogoń Szczecin - Cracovia 0:4 (0:1)
Bramki: Krystian Bracik 19, 57, Remigiusz Biernat 64, 70

Niedziela (19.05)

Motor Lublin - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Bramka: Bartosz Białek 22

Tabela po 28 kolejkach

1. Korona Kielce 28 70 22 4 2 72:29
2. Śląsk Wrocław 28 55 18 1 9 73:50
3. Zagłębie Lubin 28 50 15 5 8 53:35
4. Cracovia 28 45 13 6 9 63:51
5. Jagiellonia Białystok 28 44 12 8 8 51:47
6. Wisła Kraków 28 43 13 4 11 37:32
7. Legia Warszawa 28 42 13 3 12 42:40
8. Pogoń Szczecin 28 41 11 8 9 54:43
9. Arka Gdynia 28 38 10 8 10 44:47
10. Lech Poznań 28 37 12 1 15 53:48
11. Górnik Zabrze 28 35 9 8 11 45:50
12. Escola Varsovia Warszawa 28 32 10 2 16 48:54
13. Ruch Chorzów 28 31 8 7 13 45:61
14. GKS Bełchatów 28 26 7 5 16 29:62
15. Motor Lublin 28 25 5 10 13 25:40
16. Elana Toruń 28 15 3 6 19 23:68


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.