Ślepsk Malow Suwałki pokazał moc. Podlasianie wygrali Memoriał Józefa Gajewskiego

2019.10.05 16:23
W piątek i sobotę (4-5.10), w hali OSiR-u w Suwałkach, rozgrywany był X Memoriał Józefa Gajewskiego. Siatkarski turniej, w którym wzięły udział 4 zespoły z PlusLigi, wygrali gospodarze, czyli Ślepsk Malow Suwałki.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Suwałki

Na kilkanaście dni przed startem PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki wysłali jasny sygnał w kierunku innych drużyn, że do krajowej elity wchodzi klub, który w swym debiutanckim sezonie nie ma zamiaru być chłopcem do bicia. Podlaska ekipa w przerwie między rozgrywkami poważnie się wzmocniła, zasilając swój skład kilkoma solidnymi nazwiskami, a następnie zawodnicy prowadzeni przez Andrzeja Kowala pokazali potencjał na parkiecie, wygrywając X Memoriał Józefa Gajewskiego.

W pierwszym pojedynku gospodarze pokonali bez straty seta Trefl Gdańsk, natomiast w finałowym starciu łupem suwalczan padł również inny znany na krajowym podwórku klub - ONICO Warszawa. Ślepsk ograł aktualnych wicemistrzów Polski 3:1, dzięki czemu to właśnie beniaminek PlusLigi został triumfatorem X odsłony Memoriału Józefa Gajewskiego.

3. miejsce w zawodach przypadło Indykpolowi AZS Olsztyn, który po tie-breaku zwyciężył z Treflem Gdańsk. Tytuł MVP, przyznawany dla najlepszego zawodnika turnieju, powędrował do atakującego Ślepska - Bartłomieja Bołądzia.