Ślepsk walczył, ale to mistrz Polski i zwycięzca Ligi Mistrzów zgarnął wszystkie punkty

2023.03.22 09:46
We wtorkowy (21.03) wieczór rozegrany został zaległy pojedynek pomiędzy Ślepskiem Malow Suwałki a Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Biało-Niebiescy domowy mecz rozpoczęli znakomicie, lecz później doświadczenie gości wzięło górę i to rywale mogli cieszyć się z 3 oczek.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Kibice Ślepska byli we wtorek świadkami fantastycznego widowisko z siatkówką na najwyższym poziomie. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza nie przestraszyli się utytułowanego przeciwnika i w inauguracyjnej partii zagrali wręcz perfekcyjnie, dzięki czemu, po triumfie 25:18, suwalczanie prowadzili z ZAKSĄ 1:0.

Kolejny set był jeszcze bardziej emocjonujący. Gospodarze długo posiadali minimalną przewagę, jednak w końcówce partii, po interesującej grze na przewagi, ekipa z północno-wschodniej Polski musiała uznać wyższość aktualnych mistrzów kraju i triumfatorów Ligi Mistrzów. Drużyna gości zwyciężyła seta 29:27, co wyraźnie podcięło siatkarzom Ślepska skrzydła, bo następna odsłona spotkania zakończyła się wygraną ZAKSY aż 25:13.

Później Biało-Niebiescy wrócili do gry i za wszelką cenę starali się doprowadzić do tie-breaka, ale ostatecznie gospodarzom nie udało się urwać punktów faworyzowanemu rywalowi. Kędzierzynianie zwyciężyli czwartą partię do 23 i to oni triumfowali w całym meczu 3:1.

- Wszyscy obserwując mecz, nawet z kwadratu rezerwowych, mówiliśmy, aby skończyć tego drugiego seta. Mówiliśmy wygrajmy, bo to najważniejszy set w tym spotkaniu. Partia była bardzo fajna, tak samo jak końcówka, ale niestety przegrana. Tak naprawdę jesteśmy bez punktu, lecz moim zdaniem to był bardzo fajny mecz, nie licząc trzeciego seta - powiedział po starciu Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska.

We wtorkowy wieczór kapitalnie w hali Suwałki Arena spisywał się m.in. Miran Kujundzić, który zdobył 18 oczek i miał 6 asów serwisowych, jednak to Przemysław Stępień z ZAKSY został wybrany MVP spotkania.

16. BBTS Bielsko–Biała 28 8 21:81 2056:2440

Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:18, 27:29, 13:25, 23:25)
Ślepsk Malow Suwałki: Kujundzić (18 pkt), Filipiak (16 pkt), Halaba (14 pkt), Takvam (11 pkt), Sapiński (6 pkt), Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (1 pkt), Buchowski (1 pkt), Manuszewski
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek (23 pkt), Śliwka (17 pkt), Huber (13 pkt), Bednorz (11 pkt), Smith (11 pkt), Stępień, Shoji (libero) oraz Staszewski, Kluth, Pashytskyy