Słoneczni odrobili zaległości. Dobrego wyniku niestety nie ma

2020.11.26 14:55
W zaległym meczu 11. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok poległ na wyjeździe z Gattą Active Zduńską Wola 1:4. Jedynego gola dla Podlasian zdobył grający trener drużyny - Adrian Citko.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Białystok

Słoneczni nie poszli za ciosem i po triumfie nad AZS-em UW Wilanów drużyna z północno-wschodniej Polski zanotowała porażkę. Trzeba dodać, że klęska 1:4 z Gattą Active Zduńska Wola jest w pełni zasłużona, bo to gospodarze przez większą część pojedynku byli strona dominującą. W 6. minucie wynik starcia otworzył Daniel Krawczyk, a następnie na 2:0 podwyższył Michał Szymczak. Niedługo później Słoneczni złapali kontakt z rywalem, ponieważ rzut karny na gola zamienił Adrian Citko. Niestety tuż przed przerwą przewaga Gatty znów uległa powiększeniu. Wszystko dlatego, że na 3:1 trafił Norbert Dregier.

Po zmianie stron ekipa ze Zduńskiej Woli dążyła do zdobycia kolejnych bramek, ale długo ta sztuka zawodnikom gospodarzy się nie udawała. Piłki w siatce białostoczan ponownie zatrzepotała dopiero kilkanaście sekund przed końcem spotkania. Graczy ze stolicy Podlasia dobił Mateusz Olczak.

W tej chwili, po 12 rozegranych meczach, Słoneczni mają na koncie 14 punktów. Taki dorobek pozwala zajmować w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy 11. lokatę.

17. P.A. Nova Gliwice 11 5 20:43

Gatta Active Zduńska Wola - MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:1 (3:1)
Bramki: Daniel Krawczyk 6, Michał Szymczak 11, Norbert Dregier 19, Mateusz Olczak 40 - Adrian Citko 13k

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek, Święciński - Kowalczyk, Citko, Bondziul, Dzierzcgowski, Kożuszkiewicz, Łabieniec, Skiepko, Shostak