Słoneczni wrócili do gry po długiej przerwie. Niestety doznali porażki

2021.04.25 10:20
Po kilku tygodniach odpoczynku MOKS Słoneczny Stok Białystok powrócił do walki o ligowe punkty. Pierwszy mecz po dłuższej pauzie nie wyszedł jednak Podlasianom. Podopieczni Adriana Citki przegrali u siebie z AZS-em UW Darkomp Wilanów 2:3.
Fot: Maciej Safaryn

Domowy bój z AZS-em UW Darkomp Wilanów w ramach 30. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy nie rozpoczął się po myśli białostoczan. Goście, za sprawą trafienia Radosława Marcinkowskiego, już w 4. minucie pojedynku wyszli bowiem na prowadzenie, ale MOKS szybko wyrównał, bo ok. 180 sekund później do siatki trafił Michał Osypiuk.

Mimo dosyć intensywnego początku na następne gole trzeba było czekać ponad 20 minut. Jako pierwsi strzelecką niemoc przełamali przyjezdni. Wynik na 2:1 dla AZS-u UW Darkomp Wilanów zmienił Bartosz Przyborek, który to minął golkipera gospodarzy i umieścił futbolówkę w pustej bramce.

Pod koniec pojedynku przeciwnicy Słonecznych podwyższyli na 3:1, bo skutecznym uderzeniem popisał się Michał Klaus, po czym straty zmniejszył nieco Krzysztof Kożuszkiewicz. Niestety białostoczanom zabrakło już czasu na to, by doprowadzić do remisu, dlatego wszystkie oczka, trzeba dodać, że niezwykle cenne oczka, powędrowały na konto walczących o utrzymanie w lidze gości.

Sobotnia (24.04) porażka sprawiła, że przewaga MOKS-u nad strefą spadkową zmalała do 5 punktów. Do zakończenia sezonu 2020/2021 pozostały 4 kolejki.

*Drużyna wycofała się z rozgrywek

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UW Darkomp Wilanów 2:3 (1:1)
Bramki: Michał Osypiuk 7, Krzysztof Kożuszkiewicz 38 - Radosław Marcinkowski 4, Bartosz Przyborek 29, Michał Klaus 36

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Citko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Danilewicz, Prolejko, Shostak, Święciński