Białystok Online

"Środy Literackie". Spotkanie z prof. Zdzisławem Jerzym Adamczykiem

Wykłady, pokazy, imprezy okolicznościowe
19 wrz 2018
Środa

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego Wypożyczalnia Główna

ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A, 15-097 Białystok

Już 19 września o godz. 17.00 z Czytelnikami spotka się prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk – historyk i badacz literatury polskiej, przez piętnaście lat zajmujący się przygotowywaniem do druku korespondencji Stefana Żeromskiego. Jest autorem m.in. prac: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego w świetle dyskusji i polemik z 1925 roku czy "Przedwiośnie" prawda i legenda.

Podczas spotkania autorskiego w Książnicy Podlaskiej, prof. Adamczyk opowie m. in. o swojej najnowszej książce Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego, w której "postanowił (...) rozprawić się z przekłamaniami i świadomym zatajaniem bądź przekręcaniem faktów, przedstawiając tym samym wiarygodny obraz ostatnich lat życia Stefana Żeromskiego".

Spotkanie odbędą się w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A, VI piętro.

Wstęp wolny.

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego Wypożyczalnia Główna

ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A
15-097 Białystok

Zobacz także

Najnowsze
Popularne