Statscore Futsal Ekstraklasa. Słoneczni przezimują w strefie spadkowej

2021.12.13 09:09
W niedzielnym (12.12) starciu z Rekordem Bielsko-Biała futsalistom MOKS-u Słoneczny Stok Białystok nie udało się sprawić niespodzianki. Podlasianie przegrali domowy bój z faworyzowanym przeciwnikiem 2:6.
Fot: Maciej Safaryn

Dobiegła końca runda jesienna Statscore Futsal Ekstraklasy. Runda dla jednych bardzo udana, a dla innych niezwykle rozczarowująca. W tej drugiej grupie znaleźli się gracze MOKS-u, którzy to w 15 meczach zdobyli tylko 10 punktów i przerwę w rozgrywkach spędzą w strefie spadkowej.

W ostatnim spotkaniu w 2021 r. Słoneczni mierzyli się u siebie z Rekordem, czyli wielokrotnym mistrzem Polski i jednym z głównych kandydatów do złota w sezonie 2021/2022. Toczony w hali VI Liceum Ogólnokształcącego pojedynek rozstrzygnął się już w zasadzie po pierwszej połowie. Ekipa gości jeszcze przed przerwą pokonała białostockiego bramkarza aż 4 razy, natomiast po zmianie stron trafienia Pawła Budniaka i Michała Marka sprawiły, że klub z południa kraju wygrywał już 6:0. Warto wspomnieć, że przy rezultacie 3:0 gospodarze mieli przedłużony rzut karny, lecz Mateusz Łabieniec w dogodnej sytuacji przestrzelił.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla przyjezdnych, ponieważ w ostatniej fazie starcia Słoneczni nareszcie zdołali się odgryźć. Rozmiary porażki zmniejszyli Kamil Jackiewicz oraz Krystian Belzyt.

Pierwszy mecz rundy wiosennej futsaliści ze stolicy Podlasia rozegrają w drugi weekend lutego. Rywalem MOKS-u będzie zespół z najniższego stopnia podium, a więc Constract Lubawa.

16. AZS UG Futsal 15 6 35:76

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Rekord Bielsko-Biała 2:6 (0:4)
Bramki: Kamil Jackiewicz 35, Krystian Belzyt 40 - Mikołaj Zastawnik 9, Łukasz Biel 12, Michał Marek 15, 32, Paweł Budniak 17, 28

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko (Danilewicz) - Citko, Kożuszkiewicz, Gryko, Jackiewicz, Belzyt, Grzybowski, Łabieniec, Prolejko, Osypiuk, Skiepko

Rekord Bielsko-Biała: Iwanek (Nawrat) - Surmiak, Biel, Ferreira, Kubik, Zastawnik, Budniak, Pereira, Rakić, Marek