Świetny mecz Żubrów. Silny rywal stawiał opór tylko w pierwszej kwarcie

2023.12.17 17:00
Białostockie Żubry wygrały w niedzielę (17.12) 13. mecz w tym sezonie. W hali UwB przy ul. Świerkowej drużyna trenowana przez Krzysztofa Kalinowskiego pokonała Lubliniankę KUL Basketball. W 15. serii zmagań po zwycięstwo sięgnął także Tur.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Klub Enea Żubry Chorten Białystok świąteczno-noworoczną przerwę w rozgrywkach koszykarskiej II ligi spędzi na podium. W niedzielę rogaty zespół ze stolicy Podlasia znów pokazał, że może być poważnym graczem w walce o I ligę, a o dużej sile Żubrów tym razem przekonała się Lublinianką KUL Basketball. Znajdujący się w czołówce stawki goście wyrównaną walkę potrafili toczyć tylko w inauguracyjnej kwarcie, która to zakończyła się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 21:20. Później przewaga białostoczan była już zdecydowanie większa, a prawdziwy popis podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego dali w kwarcie numer trzy. Wtedy to drużyna ze stolicy Podlasia rzuciła 36 punktów, a rywale byli w stanie zdobyć tylko 15 oczek.

Ostatecznie Żubry wygrały z Lublinianką aż 108:73, a kluczową postacią w białostockim zespole był Huber Wyszkowski, który to w niespełna 25 minut dał swojej ekipie 30 punktów. Mecz z niewiele gorszym dorobkiem zakończył Paweł Śpica (25 oczek), a ponadto warto wyróżnić Krystiana Tyszkę. Mierzący 198 cm wzrostu koszykarz miał bowiem 14 zbiórek.

Dobrą informacją jest też zwycięstwo Tura. Bielszczanie w 15. kolejce pokonali u siebie Bank Spółdzielczy Mińsk Mazowiecki, aczkolwiek domowa rywalizacja z niżej notowanym przeciwnikiem była dla gospodarzy dosyć wymagającym wyzwaniem, bo Tur zwyciężył zaledwie 91:87. O triumfie podlaskiej drużyny przesądziła ostatnia kwarta, którą to bielszczanie wygrali różnicą ośmiu oczek.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. MKS Ochota Warszawa 15 16 1-14

Enea Żubry Chorten Białystok - Lublinianka KUL Basketball 108:73 (21:20, 20:12, 36:15, 31:26)
Enea Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (25 pkt), Maciej Bębeniec (5 pkt), Jakub Więcko (2 pkt), Krystian Tyszka (13 pkt), Hubert Wyszkowski (30 pkt), Karol Obarek (10 pkt), Bartosz Strażewicz (1 pkt), Arkadiusz Zabielski (8 pkt), Maurycy Kłos (0 pkt), Mikołaj Styczeń (14 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Bank Spółdzielczy Mińsk Mazowiecki 91:87 (31:23, 22:23, 10:21, 28:20)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (21 pkt), Jakub Grigoruk (13 pkt), Łukasz Kuczyński (27 pkt), Wojciech Wasiluk (2 pkt), Jan Lipiński (5 pkt), Mikołaj Krakowiak (9 pkt), Pavlo Bondarenko (2 pkt), Maciej Kurzyna (2 pkt), Patryk Milewski (10 pkt)