T-Mobile Ekstraklasa: Falstart Jagiellonii, w czwartek operacja Kraków

2013.02.25 00:00
Falstartem zakończył się pierwszy występ Jagiellonii Białystok w rundzie wiosennej. Żółto-czerwoni przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:4 (0:2). Po tej porażce Jaga spadła na jedenastą pozycję w tabeli.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia nie nawiązała walki z Podbeskidziem

Pierwsza bramka padła już w 57 sekundzie. Alexis Norambuena dał się ograć na lewej stronie i poszło dośrodkowanie w pole karne. Michał Pazdan nie upilnował Roberta Dejmana, który pokonał Jakuba Słowika. Drugi gol padł po stałym fragmencie gry. W 17. minucie Podbeskidzie wykonywało rzut rożny. Marek Sokołowski przedłużył dośrodkowanie głową, a zamykający akcję Błażej Telichowski skierował futbolówkę do bramki.

Po przewie gospodarze podwyższyli. W 66. minucie Podbeskidzie wykonywało rzut wolny. Po dośrodkowaniu głową uderzał Damian Chmiel. Zawodnik nie trafił w światło bramki ale akcję zamykał Marek Sokołowski, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Jagiellonia została dobita w 81. minucie. Gospodarze wyprowadzili kontrę. Błażej Telichowski pobiegł prawą stroną boiska i idealnie podał do wbiegającego w pole karne Dejmana. Zawodnik Podbeskidzie dopełnił formalności.

Najbliższy mecz Jagiellonia rozegra w czwartek (28 lutego). Białostoczanie zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków w ramach 1/4 Pucharu Polski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00.

Informujemy, że portal BialystokOnline.pl przeprowadzi relację live z czwartkowego spotkania: Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0). Bramki: Demjan 2, 82, Telichowski 17, Sokołowski 66.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Richard Zajac - 10. Marek Sokołowski, 17. Dariusz Pietrasiak, 26. Bartłomiej Konieczny, 6. Błażej Telichowski - 8. Damian Chmiel, 11. Anton Sloboda (86, 9. Dariusz Kołodziej), 28. Dariusz Łatka, 20. Fabian Pawela (83, 27. Adam Deja), 13. Piotr Malinowski (74, 19. Marko Ćetković) - 23. Róbert Demjan.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena, 19. Ugochukwu Ukah, 4. Michał Pazdan, 18. Ľuboš Hanzel - 99. Dani Quintana, 77. Kim Min-kyun (77, 92. Tomasz Kowalski), 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga (57, 20. Maciej Gajos), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (46, 7. Euzebiusz Smolarek).

Żółte kartki: Sloboda (Podbeskiedzie) - Plizga, Kupisz, Pazdan (Jagiellonia).

Pozostałe wyniki 16. kolejki:

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0:0.

Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2 (1:1). Bramki:
Korzym 31, Lenartowski 47, Kijanskas 73 - Kosecki 21, Astiz 66.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0). Bramki: Przybecki 88 - Wiśniewski 83.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:4 (0:2). Bramki: Ślusarski 2, Kamiński 45, Baszczyński 60 (s), Hämäläinen 87.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:1 (1:1). Bramki: Wasiluk 16, Sobota 80 - Pawłowski 11.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0). Bramki: Rymaniak 9, Pawłowski 23 (k), Papadopulos 81.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0 (1:0). Bramka: Zahorski 4.