T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia zremisowała z Widzewem

2012.11.03 00:00
Jagiellonia Białystok zremisowała w meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Widzewem Łódź 2:2 (2:0). Żółto-czerwoni prowadzili już 2:0 po bramkach Niki Dzalamidze jednak w drugiej odsłonie roztrwonili przewagę. Dodatkowo Jaga kończyła mecz w dziesiątkę ponieważ w 90. minucie Michał Pazdan obejrzał czerwoną kartkę.
Fot: jagiellonia.net

W 4. minucie strzelał Mariusz Rybicki. Na posterunku był Jakub Słowik. Białostoczanie objęli prowadzenie w 14. minucie. Dawid Plizga popędził do linii końcowej i wycofał piłkę do Dzalamidze. Gruzin zdecydował się na strzał w długi róg, który zaskoczył Mielcarza Chwilę później Dzalamidze podwyższył prowadzenie dla Jagiellonii. Tomasz Bandrowski podał do Gruzina, a ten uderzeniem z dystansu zdobył drugiego gola. W 21. minucie Princewill Okach trafił do bramki strzeżonej przez Słowika. Jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W 30. minucie z dystansu strzelał Sebastian Dudek. Słowik z problemami obronił. Chwilę później Ukach stracił piłkę na rzecz Kaczmarka, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Jagi nie trafił w świtało bramki. W 43. minucie Okachi zagrał do Rybickiego, ten uderzył tuż nad poprzeczką, jeszcze piłkę musnął Słowik. W odpowiedzi Frankowski próbował technicznym uderzeniem pokonać Mielcarza. Bramkarz Widzewa stanął jednak na wysokości zadania.

W 53. minucie Dudek uderzał z rzutu wolnego jednak trafił piłką w mur. Pięć minut szczęście próbował Broź ale tym razem na posterunku był Słowik. W kolejnych minutach niewiele ciekawego działo się na boisku. W 71. minucie Widzew zdobył kontaktową bramkę. Rybicki uderzył z dystansu i zaskoczył Słowika. Chwilę później zespół z Łodzi mógł wyrównać ale Kaczmarek nie trafił w światło bramki. W 89. minucie z wolnego huknął Tymiński. Mielcarz z problemami odbił piłkę. Białostoczanie kończyli mecz w osłabieniu ponieważ w 90. minucie Michał Pazdan obejrzał dugą żółtą kartkę. Kiedy wydawało się, ze Jagiellonia dowiezie zwycięstwo do końca, Mariusz Stępiński w zamieszaniu podbramkowym wepchnął piłkę do siatki i mecz zakończył się remisem.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:2 (2:0). Bramki: Dzalamidze 14, 15 - Rybicki 71, Stępiński 90.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 2. Filip Modelski, 19. Ugochukwu Ukah, 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena - 10. Nika Dzalamidze (69, 23. Damian Kądzior), 22. Rafał Grzyb, 5. Tomasz Bandrowski (61, 18. Łukasz Tymiński), 6. Dawid Plizga, 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (67, 9. Tomasz Zahorski).

Widzew Łódź: 13. Maciej Mielcarz - 28. Łukasz Broź, 5. Thomas Phibel, 27. Sebastian Duda, 2. Jakub Bartkowski - 6. Jakub Kowalski (56, 22. Sebastian Radzio), 14. Radosław Bartoszewicz (88, 15. Mariusz Stępiński), 77. Sebastian Dudek (56, 23. Adam Banasiak), 8. Princewill Okachi, 9. Marcin Kaczmarek - 17. Mariusz Rybicki.

Żółte kartki: Pazdan, Norambuena (Jagiellonia), Bartoszewicz, Duda (Widzew).

Czerwona kartka: Michał Pazdan (Jagiellonia, 90. minuta, za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 3118.