T-Mobile Ekstraklasa. Porażka Jagiellonii w Krakowie

2014.03.17 00:00
Meczem z Cracovią Jagiellonia Białystok zakończyła 26. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Niestety po słabym widowisku podopieczni Piotra Stokowca ulegli krakowskiej drużynie 1:0.

Tak słabej pierwszej połowy w T-Mobile ekstraklasie nie było od dawna. Antyfutbol jakich mało. Oba zespoły w zasadzie nie stworzyły sobie żadnej groźnej sytuacji. Na boisku nie działo się nic. Warte do odnotowania były jedynie żółte kartki w obu zespołach, w białostockiej Jagiellonii ukarany został Dźwigała natomiast w Cracovii Papadopoulos. Wynik 0:0 po 45. minutach jak najbardziej sprawiedliwy.

W drugiej części gry w miejsce Dźwigały pojawił się Gruzin - Dzalamidze, który od razu rozruszał poczynania białostockich piłkarzy. W 52. minucie w polu karnym ciągnięty za koszulkę był Bekim Balaj, ale gwizdek sędziego milczał. Dwanaście minut później w okolicach 18. metra, po ręce Martina Barana arbiter odgwizdał rzut wolny. Piłkę ustawił Bernhardt i idealnie uderzył w okienko bramki strzeżonej przez Krzysztofa Barana. "Pasy" na 25. minut przed końcem spotkania prowadziły 1:0. W 67. minucie na placu gry pojawił się Dawid Plizga, który zmienił grającego bardzo słabe zawody Szweda - Rajalkso. W 70. minucie kapitalnym przejęciem w środku pola popisał się Plizga, który idealnie dograł do wychodzącego Balaja, ale Albańczyk nie trafił w piłkę. 9. minut później żółtą kartką ukarany został Ukah. Nigeryjczyk po tym przewinieniu będzie pauzował w meczu z Koroną. W międzyczasie w miejsce Tosika pojawił się Drażba. W 85. minucie kapitalne uderzenie Plizgi z woleja, ale jeszcze piękniejsza była interwencja Pilarza, który sparował futbolówkę na rzut rożny. W końcówce meczu świetne dośrodkował Quintana, Balaj strącił piłkę głową, ale Gajos z trzech metrów trafił wprost w bramkarza Cracovii. Wynik nie uległ już zmianie i to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów.

Cracovia 1-0 Jagiellonia Białystok
Edgar Bernhardt 65

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 8. Krzysztof Nykiel (78, 21. Sławomir Szeliga), 5. Mateusz Żytko, 6. Adam Marciniak, 44. Paweł Jaroszyński - 17. Sebastian Steblecki, 14. Damian Dąbrowski, 7. Krzysztof Danielewicz, 40. Rok Štraus, 23. Łukasz Zejdler (55, 9. Edgar Bernhardt) - 16. Giánnis Papadópoulos (75, 92. Deniss Rakels).

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran - 15. Jakub Tosik (80, 29. Paweł Drażba), 19. Ugochukwu Ukah, 18. Martin Baran, 7. Giorgi Popchadze - 99. Dani Quintana, 14. Adam Dźwigała (46, 10. Nika Dzalamidze), 4. Michał Pazdan, 20. Maciej Gajos, 11. Sebastian Rajalakso (67, 6. Dawid Plizga) - 9. Bekim Balaj.

żółte kartki: Papadópoulos - Dźwigała, Ukah, Popchadze.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).