To był mecz do jednej bramki. Jaga rozgromiona

2023.11.26 12:12
Jagiellonia Białystok chciała w domowym starciu z Rekordem Bielsko-Biała sprawić niespodziankę, ale ostatecznie nic takiego miejsca nie miało. Futsaliści ze stolicy Podlasia polegli z utytułowanym przeciwnikiem aż 0:8.
Fot: Maciej Safaryn

Mająca problemy Jagiellonia w 13. kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy zagrała w hali Mechaniaka z Rekordem Bielsko-Biała. Wyraźnym faworytem tej potyczki byli wicemistrzowie Polski, którzy na prowadzenie wyszli już w 3. minucie. Po błędzie Kamila Ulmana gola otwierającego wynik spotkania zdobył Artur Popławski.

Później piłka długo do bramki nie wpadała, ale nie dlatego, że starcie się wyrównało. Po prostu goście mieli problemy z wykończeniem akcji, a Żółto-Czerwoni skutecznie się bronili. Niestety jeszcze w pierwszej połowie Jaga, po celnym strzale Matheusa Ferreiry, straciła gola na 2:0, a ponieważ i po zmianie stron gospodarze nie byli w stanie poprawić swej gry, sobotni mecz ostatecznie okazał się pogromem. Rekord w drugiej części spotkania zdobył jeszcze sześć bramek, przez co pojedynek toczony w hali Mechaniaka zakończył się efektownym zwycięstwem wicemistrzów kraju 8:0.

Nieco większe szanse na punkty Jaga powinna mieć w następnej kolejce. W sobotę (2.12) Żółto-Czerwoni zagrają w Warszawie z Legią.

16. SFF KS Sośnica Gliwice 12 2 11:49

Jagiellonia Białystok - Rekord Bielsko-Biała 0:8 (0:2)
Bramki: Artur Popławski 3, Matheus Ferreira 13, 28, 40, Michal Seidler 24, Mikołaj Zastawnik 24, Gustavo Henrique 36, Michał Marek 40
Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Danilewicz, Ulman – Stefanowicz, Nasuto, Citko, Łabieniec, Kożuszkiewicz, Sakowicz, Skiepko, Haraburda, Kajewski, Kozłowski, Prolejko
Rekord Bielsko-Biała: Mijas, Iwanek, Nawrat – Lutecki, Zastawnik, Matheus, Gustavo, Popławski, Budniak, Rakić, Korsunow, Kaźmierczak, Marek, Kubik, Seidler, Korołyszyn