Totalna dominacja. Koszykarze z Podlasia znowu wygrali

2021.01.10 09:30
9 zwycięstw, 0 porażek - tak przedstawia się domowy bilans Tura Basket Bielsk Podlaski w koszykarskiej II lidze (gr. B). W sobotę (9.01) podopieczni Kamila Zakrzewskiego ograli u siebie KS Kutno.
Fot: pixabay.com

Koszykarze Tura zakończyli już świąteczno-noworoczną przerwę w rozgrywkach. Kilkunastodniowa pauza nie wybiła Podlasian z rytmu. Rogaty zespół, w spotkaniu w ramach 15. kolejki II ligi, pokonał bowiem KS Kutno aż 118:94.

Pierwsza kwarta rozgrywanego w bardzo szybkim tempie meczu była wyrównana i dobiegła końca przy wyniku 24:22, ale już kolejne 20 minut starcia toczyło się pod wyraźne dyktando gospodarzy. Zawodnicy trenowani przez Kamila Zakrzewskiego w pewnym momencie wygrywali różnicą ponad 30 oczek, dlatego do ostatniej części rywalizacji ekipa Tura mogła podejść z dużym spokojem. Komplet punktów ani przez moment nie był zagrożony.

W drużynie z Bielska Podlaskiego najwięcej oczek, bo 26, zdobył Kacper Rojek. W ekipie gości pierwsze skrzypce grał natomiast Mateusz Krawiec.

W tej chwili, po 15 kolejkach sezonu 2020/2021, Tur plasuje się w ligowej tabeli na pozycji numer 2. Białostockie Żubry są 8.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
1. UNB AZS UMCS Start Lublin 14 27 13-1
2. KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 14 26 12-2
3. Sokół Ostrów Mazowiecka 14 23 9-5
4. Akademia Koszykówki Legii Warszawa 14 23 9-5
5. ŁKS AZS UŁ SG Łódź 14 22 8-6
6. AZS UJK Kielce 14 21 7-7
7. UKS Trójka Żyrardów 13 20 7-6
8. Żubry Chorten Białystok 13 19 6-7