Trwa zła passa jagiellońskich rezerw. Białostoczanie przegrali 8. mecz w sezonie

2021.11.21 15:40
Na zakończenie III-ligowych zmagań w 19. serii spotkań drugi garnitur Dumy Podlasia zagrał przy ul. Elewatorskiej, pod tzw. "balonem", z GKS-em Wikielec. Białostoczanie przegrali z gośćmi 0:1.

W połowie października Jagiellonia II Białystok rozbiła 8:2 Pilicę Białobrzegi. Wydawało się, że takie zwycięstwo pozwoli nabrać podlaskiej drużynie wiatru w żagle, a tymczasem podopieczni Wojciecha Kobeszki po efektownym triumfie wyraźnie spuścili z tonu. W następnych kolejkach Żółto-Czerwoni przegrali z Bronią Radom (1:2) i zremisowali z Pelikanem Łowicz (1:1) oraz ŁKS-em II Łódź (3:3), a w niedzielę (21.11) passa spotkań bez zwycięstwa została przedłużona, gdyż Jagiellończycy nie potrafili na własnym terenie pokonać GKS-u Wikielec.

Ekipa z północno-wschodniej Polski nie tylko odbywającego się w ramach 19. kolejki starcia nie wygrała, ale także nie zremisowała. Goście wywieźli ze stolicy Podlasia komplet punktów po tym, jak do siatki w 70. minucie trafił Michał Jankowski. Piłkarz GKS-u Wikielec na gola zamienił rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką. Niefortunną interwnecję zaliczył Stephen Bitok.

Po tej kolejce przewaga rezerw Jagiellonii nad strefą spadkową zmalała do 4 oczek. Trzeba jednak zaznaczyć, że Żółto-Czerwoni mają jeszcze do rozegrania zaległe starcie z Mamrami Giżycko.

Inny z podlaskich III-ligowców, a więc zajmująca przedostatnie miejsce w stawce Wissa Szczuczyn, w 19. serii gier mierzył się na wyjeździe z Polonią Warszawa. Czarne Koszule pokonały beniaminka 2:0. Bramki zdobywali Łukasz Piątek i Jakub Wyszkowski.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Jagiellonia II Białystok - GKS Wikielec 0:1 (0:0)
Bramka: Michał Jankowski 70k
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Głowicki, Płoszkiewicz, Żukowski, Bitok, Bayer, Wojciechowski, Matus, Kostal, Toporkiewicz, Karpiński

Polonia Warszawa - Wissa Szczuczyn 2:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Piątek 11, Jakub Wyszkowski 51