Trwają 99. PZLA Mistrzostwa Polski. Podlasie Białystok ma już pierwszy medal

2023.07.28 11:14
Lekkoatleci od czwartku (27.07) walczą w Gorzowie Wielkopolskim o medale mistrzostw Polski. Jedną z bohaterek pierwszego dnia zawodów była Klaudia Kardasz, która wygrała konkurs pchnięcia kulą.
Fot: Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl

Klaudia Kardasz po raz trzeci w karierze została mistrzynią Polski na stadionie (ósme podium). Białostoczanka konkurs pchnięcia kulą kobiet wygrała z wynikiem 17,83 m, co jest jej najlepszym rezultatem od 2 lat. Na 2. miejscu uplasowała się Zuzanna Maślana z MLKL-u Płock (16,81 m), a 3. była Paulina Guba z AZS-u UMCS Lublin (16,59 m). Tuż za podium znalazły się dwie inne przedstawicielki Podlasia Białystok. Martyna Karwowska ukończyła rywalizację na pozycji numer 4 (14,17 m), a tuż za nią znalazła się Wiktoria Charkiewicz (13,29 m).

Warto dodać, że udany występ zaliczyła też w czwartek Natalia Kaczmarek. Reprezentująca białostocki klub zawodniczka wygrała swój eliminacyjny bieg na 400 m (53,47 s) i w piątek (28.07) powalczy w finale o złoto. Tego samego dnia przeprowadzone zostaną też zmagania młociarzy, gdzie faworytem do mistrzowskiego tytułu będzie Wojciech Nowicki.