Tur walczy o podium

2020.02.29 16:11
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski nie składa broni w walce o czołowe miejsca w tabeli, które pozwalają na łatwiejszą drogę w play-offach. W sobotę (29.02) ekipa z północno-wschodniej Polski odniosła zwycięstwo numer 16 w bieżących rozgrywkach.

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski przed tygodniem pokonali u siebie AZS UJK Kielce, a w 24. kolejce II-ligowych zmagań (gr. B) łupem podopiecznych Kamil Zakrzewskiego padł HydroTruck Sky Tattoo II Radom. Rogaty zespół pokonał rezerwy klubu, który występuje w Energa Basket Lidze, 91:79, dzięki czemu Podlasianie wciąż pozostają w walce o miejsce na podium po rundzie zasadniczej rozgrywek.

Wyjazdowy mecz był przez większość czasu wyrównany. Raz minimalną przewagę posiadali zawodnicy z Radomia, raz lepszy wynik mieli koszykarze Tura, ale generalnie przed rozpoczęciem ostatniej kwarty trudno było wskazać faworyta, bo wynik po 30 minutach gry był remisowy.

Dopiero czwarta część spotkania wyglądała inaczej, gdyż w niej prym wiedli już tylko i wyłącznie koszykarze z Podlasia, którzy wspomnianą fazę meczu wygrali 23:11, co poskutkowało tym, że i całe starcie dobiegło końca z przewagą gości wynoszącą 12 oczek. Największy wkład w wyjazdowy triumf miał Rafał Król. 32-letni środkowy zdobył 24 punkty.

Jeżeli chodzi o Żubry, to te na parkiecie się nie pojawiły, gdyż spotkanie białostoczan z MKS-em Ochota Warszawa zostało przełożone na 11 marca.

13. ZKS Stal Stalowa Wola 22 22 0-22

HydroTruck Sky Tattoo II Radom - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 79:91 (32:28, 17:19, 19:21, 11:23)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Sebastian Sawicki (0 pkt), Mateusz Bębeniec (6 pkt), Bartłomiej Wróblewski (13 pkt), Łukasz Kuczyński (19 pkt), Rafał Król (24 pkt), Tomasz Pisarczyk (4 pkt), Aaron Weres (18 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt), Paweł Lewandowski (7 pkt)