Udana kolejka w wykonaniu podlaskich III-ligowców. Poległ tylko Tur

2018.03.31 19:51
Dla kibiców Olimpii Zambrów i ŁKS-u Łomża Wielka Sobota była naprawdę wielka. Oba wymienione zespoły wygrały swoje starcia bardzo wysoko, dzięki czemu fani i piłkarze tych klubów będą mogli zasiąść do świątecznych stołów w znakomitych nastrojach.
Fot: pixabay.com

Po dwóch ligowych porażkach z rzędu Olimpia Zambrów w końcu odniosła zwycięstwo. Biało-Niebiescy w przedświątecznym pojedynku okazali się lepsi od Victorii Sulejówek, którą pokonali na wyjeździe 4:1.

Strzelanie w 19. minucie - wykorzystując centrę Michała Hryszki - rozpoczął Michał Domański, a jeszcze przed przerwą wynik spotkania podwyższył Patryk Malinowski, który zdecydował się na uderzenie z okolic 16. metra. Po zmianie stron - głównie za sprawą dobrze wyglądających tego dnia gości - emocji nadal nie brakowało. Wyraźnie lepsza Olimpia ukłuła po kwadransie odpoczynku jeszcze dwukrotnie (uczynił to Mateusz Ostaszewski), zaś dla Victorii - trafiając z rzutu karnego - honorową bramkę zdobył Wojciech Wocial. Zambrowianie dzięki okazałemu triumfowi awansowali w III-ligowej tabeli na pozycję numer 8.

Od miejsc zagrożonych spadkiem oddalił się też ŁKS. Łomżyński Klub Sportowy rozbił przed własną publicznością faworyzowany Finishparkiet aż 4:0, co było dla graczy z Podlasia 7. wygraną w tym sezonie.

Równie radosnych świąt nie będą mogli natomiast mieć piłkarze Tura, którzy już po raz kolejny w trwających rozgrywkach dostali "czwórkę" od Polonii Warszawa. Tym razem - w przeciwieństwie do pierwszego meczu w Bielsku Podlaski - rogata ekipa także potrafiła znaleźć drogę do bramki Czarnych Koszul, dlatego spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla zespołu ze stolicy.

Aktualna tabela III ligi (gr. I): Ściąga kibica. III liga - 21. kolejka

Victoria Sulejówek - Olimpia Zambrów 1:4 (0:2)
Bramki: Wojciech Wocial 71k - Michał Domański 19, Patryk Malinowski 37, Mateusz Ostaszewski 68, 73

ŁKS 1926 Łomża - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:0
Bramki: Rafał Maćkowski 12, Daniel Lemański 56, Damian Gałązka 85, Michał Tarnowski 90

Polonia Warszawa - Tur Bielsk Podlaski 4:2 (1:1)
Bramki: Krystian Pieczara 30k, 65, Marcin Kluska 54, Tomasz Chałas 90 - Karol Kosiński 21, Marcin Fiedorowicz 80