W 2. kolejce bez zwycięstw. Kiepskie granie podlaskich III-ligowców

2023.08.13 16:42
Spośród podlaskich drużyn występujących w III lidze (gr. I) w 2. serii zmagań zapunktowała tylko Jagiellonia II Białystok. Żółto-Czerwoni także jednak nie zachwycili, gdyż podopieczni Adriana Żurańskiego zaledwie zremisowali z Concordią Elbląg.

Rezerwy Jagiellonii jak na razie w sezon 2023/2024 wchodzą bardzo ostrożnie, bez przytupu. Na inaugurację rozgrywek Żółto-Czerwoni zremisowali u siebie 1:1 z Bronią Radom, a w 2. kolejce takim samym rezultatem zakończył się wyjazdowy pojedynek białostoczan z Concordią Elbląg. Drugi garnitur Dumy Podlasia punkt uratował w doliczonym czasie gry, kiedy to do siatki trafił Vinicius Matheus. Wcześniej pod koniec pierwszej połowy gola na konto gospodarzy zdobył Mateusz Szmydt.

- W pierwszej połowie mecz był wyrównany, z niewielką przewagą Concordii, która grała mądrzej, dłużej trzymała piłkę w kluczowych momentach. Druga połowa to było podjęcie przez nas rękawicy. Gospodarze musieli się nieco wycofać, nie byli w stanie długo utrzymać piłki po jej odbiorze. Graliśmy szybko, ponawialiśmy ataki, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, były dwie poprzeczki, słupek, piłka wybita z linii bramkowej. Ostatecznie doprowadziliśmy do remisu w doliczonym czasie gry. Na plus zmiany, ponieważ zawodnicy wchodzący wnieśli jakość, świeżość, wobec czego gra utrzymywała się na dobrym poziomie - skomentował sobotnią (12.08) rywalizację Adrian Żurański, trener jagiellońskich rezerw.

Jeżeli chodzi o pozostałe podlaskie ekipy, to te doznały w 2. serii zmagań porażek. ŁKS 1926 Łomża po bramkach Grzegorza Skowrońskiego i Damiana Winiarskiego przegrał w delegacji 0:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a Olimpia nie sprostała na wyjeździe Pelikanowi Łowicz. W niedzielnym (13.08) spotkaniu zespół z Zambrowa poległ 1:3, a jedyne trafienie dla podlaskiej drużyny zdobył w 10. minucie Patryk Malinowski, który wykorzystał rzut karny. Gole po stronie rywali strzelali natomiast Szymon Sołtysiński (x2) oraz Kacper Falkowski.

W następnej kolejce wszystkie drużyny z naszego regionu zagrają u siebie. Rezerwy Jagiellonii zmierzą się z Mławianką Mława, ŁKS 1926 Łomża stoczy bój z Lechią Tomaszów Mazowiecki, zaś Olimpia Zambrów powalczy z Bronią Radom.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Concordia Elbląg - Jagiellonia II Białystok 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Szmydt 41 - Vinícius Matheus 90
Jagiellonia II Białystok: Piekutowski - Huczko (72' Matus), Czerech, Kobus, Orpik (72' Pankiewicz), Burkowski (62' Vinicius), Zielecki (90' Ziętek), Polkowski, Wojdakowski, Wasilewski, Samborski (62' Zyśk)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - ŁKS 1926 Łomża 2:0 (1:0)
Bramki: Grzegorz Skowroński 24, Damian Winiarski 90
ŁKS 1926 Łomża (skład wyjściowy): Rosiak - Dobrowolski, Weremko, Walczak, Maćkowski, Świderski, Bednarek, Mich, Felipe, Michasiewicz, Kuźma

Pelikan Łowicz - Olimpia Zambrów 3:1 (2:1)
Bramki: Szymon Sołtysiński 3k, 44, Kacper Falkowski 86 - Patryk Malinowski 10k
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jasioenk - Ciborowski, Wybraniec, Malinowski, Gościniarek, Bayer, Romanowicz, Jakimiuk, Głowicki, Tkachuk, Dąbrowski