Białystok Online

Aktualności

W autobusach są już biletomaty. Ale nie działają

2020.02.19 16:30
W autobusach są już biletomaty. Ale nie działają
Fot: Marcin Jakowiak / UM Białystok

W środę (19.02) w autobusach Białostockiej Komunikacji Miejskiej rozpoczął się montaż biletomatów.

Pierwsze biletomaty pojawiły się w autobusach Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Na razie jednak z nich nie skorzystamy. Zaczną działać 1 kwietnia. W tej chwili zdobi je naklejka z uśmiechniętą buźką i napisem: "Wkrótce tu kupisz bilet".

Żółte biletomaty są niewielkich rozmiarów. Montuje się je na specjalnych stelażach, które zaczęły pojawiać się już jakiś czas temu. Znajdują się na środku autobusu, przy miejscu przeznaczonym dla wózków.

W biletomatach będzie można zakupić bilety jednorazowe bądź okresowe. Nie mają one miejsca na bilon czy banknoty. Bilety za gotówkę nadal będzie można kupić u kierowcy, z tym że tam będą droższe - w przypadku normalnego jednorazowego zapłacimy 4 zł. Tymczasem te elektroniczne, kupione w biletomacie, to koszt 3 zł. Zapłacimy za nie zbliżeniowo z każdej karty płatniczej, np. Visa czy MasterCard. Podczas kontroli kontroler będzie przykładał do swojego czytnika naszą kartę i tak sprawdzi czy nasz przejazd jest opłacony.

Ewelina Sadowska-Dubicka

Ewelina Sadowska-Dubicka

ewelina.s@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas