W Białymstoku lepszy był Widzew. Czołówka ligi ucieka [ZDJĘCIA]

2022.10.16 12:50
Drużyna MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok doznała w sobotę (15.10) 4. porażki w trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy. Podlaski zespół tym razem poległ z Widzewem Łódź.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Ekipa MOKS-u miała bardzo udaną rundę wiosenną sezonu 2021/2022, dlatego wydawało się, że i w batalii 2022/2023 białostocki zespół może wyglądać naprawdę nieźle. Niestety na razie zawodnicy ze stolicy Podlasia nie dają swym fanom zbyt wielu powodów do radości. Słoneczni właśnie przegrali 4. mecz w tych rozgrywkach.

Przed domową rywalizacją z Widzewem kibice MOKS-u mieli prawo sądzić, że to jednak gospodarze po końcowej syrenie uniosą ręce w geście triumfu, bo choć łodzianie byli w tabeli wyżej od Jagiellonii, to jednak zespół gości do tej pory punktował tylko u siebie. I faktycznie, początek spotkania był dla białostoczan optymistyczny. Już w 5. minucie starcia wynik meczu otworzył bowiem Mateusz Lisowski, ale jeszcze przed przerwą Widzew 3-krotnie pokonał golkipera Słonecznych i to przyjezdni udali się na krótki odpoczynek, mając korzystny rezultat 3:1.

Po zmianie stron kontaktowe trafienie zdobył Piotr Skiepko, po czym w końcówce gospodarze zdecydowali się na grę bez bramkarza. Taki ruch tym razem się jednak nie opłacił. W ostatnim fragmencie pojedynku rezultat spotkania na 4:2 podwyższył bowiem Maksym Panasenko i kolejna porażka MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii stała się faktem.

Następny mecz na szczeblu Futsal Ekstraklasy ekipa z północno-wschodniej Polski rozegra już w najbliższy czwartek (20.10). W 7. serii zmagań przeciwnikiem Jagiellonii będzie znajdujący się na podium Piast. Potyczka dojdzie do skutku w Gliwicach.

15. AZS UW Darkomp Wilanów 4 1 5:22

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:4 (1:3)
Bramki: Mateusz Lisowski 5, Piotr Skiepko 27 – Daniel Krawczyk 12, Wiaczesław Kożemjaka 18, Michał Marciniak 20, Maksym Panasenko 39