W derbach bez niespodzianki. Na Podlasiu rządzą Żubry

2023.10.04 20:45
W 3. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) byliśmy świadkami derbów Podlasia. W hali UwB lepsze okazały się Żubry, które pokonały Tura 89:79.
Fot: Adrianna Zawadzka

Zdecydowanym faworytem pierwszych derbów województwa podlaskiego w sezonie 2023/2024 były białostockie Żubry, które w obecnych rozgrywkach mają powalczyć o I ligę i początkowe minuty, a nawet kwarty, taki stan rzeczy potwierdziły. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego po inauguracyjnej odsłonie starcia wygrywali 20:13, a następnie, w połowie pojedynku, gospodarze prowadzili już różnicą 12 oczek.

W kolejnej fazie meczu na parkiecie nadal więcej do powiedzenia miały Żubry, dlatego po 3 kwartach emocje w zasadzie zostały wygaszone. Białostoczanie w tym momencie prowadzili już 69:49 i tylko totalna katastrofa mogła odebrać ekipie ze stolicy Podlasia komplet punktów.

Ostatecznie do żadnej niespodzianki nie doszło, aczkolwiek w czwartej części spotkania ambitnie grający goście zmniejszyli straty i mecz zakończył się skromniejszym triumfem Żubrów 89:79.

Białostoczan do derbowego zwycięstwa poprowadził duet Karol Obarek, Hubert Wyszkowski, który łącznie zdobył 44 oczka, natomiast po stronie przyjezdnych mecz z największym dorobkiem punktowym zakończył Łukasz Kuczyński (16 pkt). Dużym atutem gospodarzy były m.in. rzuty z dystansu. "3" siedziała nie tylko Obarkowi, ale też Krystianowi Tyszce i Mateuszowi Niewińskiemu.

W następnej kolejce koszykarskiej II ligi Żubry podejmą we własnej hali Isetię Białołęka Warszawa, zaś Tur o powrót na zwycięską ścieżkę powalczy w Bielsku Podlaskim z innym stołecznym klubem - Ochotą.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. Start Lublin 2 2 0-2

Żubry Chorten Białystok - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 89:79 (20:13, 18:13, 31:23, 20:30)
Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (5 pkt), Karol Obarek (23 pkt), Maciej Bębeniec (4 pkt), Arkadiusz Zabielski (10 pkt), Krystian Tyszka (12 pkt), Jan Świtaj (0 pkt), Mateusz Niewiński (9 pkt), Hubert Wyszkowski (21 pkt), Mikołaj Styczeń (5 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (3 pkt), Jakub Grigoruk (2 pkt), Łukasz Kuczyński (16 pkt), Jan Lipiński (4 pkt), Mikołaj Krakowiak (4 pkt), Pavlo Bondarenko (10 pkt), Patryk Milewski (11 pkt), Wojciech Jakubiak (15 pkt), Aaron Weres (12 pkt), Marcin Marczuk (2 pkt)