W końcu lepszy weekend podlaskich III-ligowców. Rezerwy Jagi ograły lidera

2020.11.08 13:00
1 zwycięstwo, 2 remisy i 1 porażka - to bilans podlaskich klubów z III ligi (gr. I) w 14. serii zmagań. Zespołem z północno-wschodniej Polski, który sięgnął po triumf, jest Jagiellonia II Białystok.
Fot: Kamil Gołaszewski/Jagiellonia Białystok

Drugi garnitur Dumy Podlasia znów wygrywa. W sobotę (7.11) ekipa prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę zanotowała ważne zwycięstwo w domowym starciu przeciwko Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Jagiellończycy pokonali aktualnego lidera rozgrywek 2:1, a oba gole na konto Żółto-Czerwonych zdobył Szymon Sobczak, czyli letni nabytek Dumy Podlasia, który walczy o miejsce w kadrze głównego zespołu Jagi. Bramkę dla gości w 52. minucie strzelił Bartosz Broniarek.

W 14. kolejce III ligi zapunktowały też dwa inne kluby z Podlasia, a mianowicie KS Wasilków i Ruch Wysokie Mazowieckie. Pierwsza z wymienionych ekip zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Huraganem Morąg, natomiast podopieczni Artura Woronieckiego wywalczyli oczko podczas domowej potyczki z Concordią. Drużyna z Elbląga, po trafieniu Jakuba Bojasa z rzutu karnego, zeszła na przerwę, prowadząc, ale Ruch w końcówce meczu zdołał uniknąć porażki, bo gola na 1:1 zdobył były Jagiellończyk - Karol Mackiewicz.

Swój pojedynek przegrała w sobotę jedynie Olimpia. Zambrowianie okazali się słabsi na własnym terenie od Legionovii Legionowo. Goście zwyciężyli aż 4:1. Honorową bramkę dla podlaskiego zespołu strzelił w ostatnich minutach starcia Kamil Zalewski.

Jagiellonia II Białystok - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (1:0)
Bramki: Szymon Sobczak 27, 76 - Bartosz Broniarek 52
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Gostomski - Jarosz, Majsterek, Czerech, Płoszkiewicz, Pawłowski, Matus, Matras, Karpiński, Bortniczuk, Sobczak

Huragan Morąg - KS Wasilków 0:0 (0:0)

Ruch Wysokie Mazowieckie - Concordia Elbląg 1:1 (0:1)
Bramki: Karol Mackiewicz 86 - Jakub Bojas 41k

Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 1:4 (0:2)
Bramki: Kamil Zalewski 82 - Andrzej Trubeha 41, 62, Patryk Koziara 45k, Marcin Kluska 71