713 osób online

W Mielniku rządzili Podlasianie

2019.05.13 13:16
W niedzielę (12.05) rozegrany został 4. etap Maratonów Kresowych. Wyścig na najdłuższym dystansie wygrał Wiktor Gindorowicz z Wasilkowa.
W Mielniku rządzili Podlasianie
Fot: Marek Kulikowski

Podczas kolejnej części sezonu uczestnicy Maratonów Kresowych ścigali się na pełnej otwartych przestrzeni trasie z licznymi przewyższeniami, która zaliczana jest do jednych z najpiękniejszych w całym cyklu. Mielnickie krajobrazy wyraźnie służyły Wiktorowi Gindorowiczowi, który zwyciężył zmagania na dystansie 57 km. Za jego plecami uplasował się białostoczanin - Piotr Krysiewicz - zaś ostatni stopień na podium przypadł reprezentantowi Litwy, którym był Svegzda Edgaras.

To pierwsze zwycięstwo Polaka w Mielniku od 2014 r. Ostatnie edycje wyścigu wygrywali bowiem Yauheni Navasad (2018 r.) oraz Sarunas Pacevicius (lata 2015-2017).

W maratońskiej rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Silvija Paceviciene.

Kolejne zawody w ramach Maratonów Kresowych rozegrane zostaną pod koniec maja w Gródku.

Wyniki Maratonów Kresowych w Mielniku:

Maraton (mężczyźni):
1. Wiktor Gindorowicz (AbsoluteBikes.pl Team) - 02:13:50
2. Piotr Krysiewicz (Mistral Grodno SA Radio Białystok) - 02:13:50
3. Svegzda Edgaras Svegzda (Sprint-Rowery.pl) - 02:13:51

Maraton (kobiety):
1. Silvija Paceviciene (Sprint-Rowery.pl) - 02:21:17
2. Kornelija Kertenyte (Sprint-Rowery.pl) - 02:43:23
3. Katarzyna Błaszczak Katarzyna (Azart Peleton Chełm) - 03:09:15

Peleton CST Półmaraton (mężczyźni):
1. Kostas Kardelis (Sprint-Rowery.pl) - 01:08:29
2. Klimuk Maxim (Brest) - 01:09:58
3. Konrad Panglisz (PIE3CKI Team) - 01:10:00

Peleton CST Półmaraton (kobiety):
1. Magdalena Kuszmider (Magic Team Digitronic Autogas) - 01:22:40
2. Jolanta Myć (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski) - 01:24:26

Liv Fit (mężczyźni):
1. Aliaksandr Lepesha (Velogrodno) - 00:34:30
2. Filip Malisz (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) - 00:35:16
3. Kiryl Marchyk (Velogrodno) - 00:38:28

Liv Fit (kobiety):
1. Butautaite Aiste (Sprint-Rowery.pl) - 00:44:48
2. Julia Filipczuk (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) - 00:44:53
3. Zofia Rowińska (Suwalska Szkółka Rowerowa) - 00:47:12

Mini (mężczyźni):
1. Pavlolas Justinas (Sprint-Rowery.pl) - 00:18:28
2. Domas Butkus (Sprint-Rowery.pl) - 00:18:29
3. Jan Kaźmierowski (Sokólski Klub Kolarski Sokół) - 00:18:33

Mini (kobiety):
1. Milena Tarasewicz (UKS Wygoda Białystok) - 00:21:41
2. Nina Szulińska (MTB Ełk Prostki) - 00:21:45
3. Zuzanna Marecka (UKS Wygoda Białystok) - 00:22:08

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.