W Offroad Białystok mają powody do zadowolenia. Sezon 2023 był naprawdę udany

2023.09.13 10:25
Za nami finałowa runda Pucharu Polski Cross Country, co oznacza, że sezon 2023 dobiegł końca. Dla zawodników klubu Offroad Białystok był on bardzo owocny w sukcesy, o czym świadczą klasyfikacje generalne.
Fot: Offroad Białystok

Po 10 rozegranych w całym kraju rundach Pucharu Polski Cross Country aż 3 motocyklistów ekipy Offroad Białystok stanęło na podium w klasyfikacji generalnej. W klasie Junior 85 zwyciężył Paweł Paluchiewicz, natomiast Adam Iwaniak uplasował się na pozycji numer 3. Z kolei w klasie Junior 2. miejsce w sezonie 2023 wywalczył Mateusz Stolarski, a ponadto o podium otarł się Kevin Kozłowski, kończąc rywalizację Junior 85 na lokacie 4.

Zmagania w Pucharze Polski rozpoczęły się wczesną wiosną w Głogowie, a kolejne rundy rozgrywane były w Kwidzyniu, Wrocławiu, Czerniejewie oraz Ostródzie. Zawodnicy startowali na dystansie 1,5 godz. i pokonywali trasy o zróżnicowanym terenie, często ze sztucznymi przeszkodami (kłody, belki, opony), a także tory motocrossowe. Pogoda też dawała się we znaki. Czasami zawodnikom doskwierały 30-stopniowe upały, a czasami ulewny deszcz, który zmieniał trasy w błotną maź.

Warto wspomnieć, że Offroad Białystok w klasyfikacji klubowej uplasował się na 4. miejscu w gronie 44 rywali. Klub oprócz wyżej wymienionych zawodników reprezentowali również na pojedynczych rundach Patryk Bereziecki (12. miejsce), Patryk Majewski (14. miejsce), Karol Popko (17. miejsce), a także zwycięzca zmagań w Czerniejewie w klasie Hobby - Mateusz Ablewicz.