Ważne zwycięstwo rezerw Jagiellonii. Nie zawiodła również Olimpia

2021.03.14 15:28
Wystartowała runda wiosenna piłkarskiej III ligi (gr. I). Z podlaskich zespołów w 19. kolejce najlepiej zaprezentowała się Jagiellonia II Białystok, ale remis Olimpii ze Zniczem Biała Piska również należy traktować w kategorii sukcesu.

By drugi garnitur Dumy Podlasia wciąż mógł realnie myśleć o awansie do "8", która gwarantuje po zakończeniu rundy zasadniczej grę w grupie mistrzowskiej, ekipa prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę musiała podczas wyjazdowego pojedynku z Bronią Radom sięgnąć po komplet punktów.

Rozgrywany w niedzielę (14.04) mecz niestety nie rozpoczął się po myśli białostoczan, bo w 32. minucie rywalizacji to gospodarze jako pierwsi znaleźli drogę do bramki. Ładne trafienie na konto drużyny z województwa mazowieckiego zaliczył Sebastian Pociecha. Żółto-Czerwoni nie pozwolili jednak, by przeciwnik zszedł na przerwę przy wyniku 1:0. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania do wyrównania doprowadził bowiem Eryk Matus.

Po zmianie stron Jagiellonia II Białystok kontynuowana dobrą grę z ostatnich minut poprzedniej części starcia. Niedługo po wznowieniu potyczki skuteczne uderzenie "szczupakiem" oddał Maciej Twarowski, a w ostatnim kwadransie zmagań Broń Radom, ustalając rezultat na 3:1, dobił Hubert Karpiński.

Jeżeli chodzi o pozostałe ekipy z północno-wschodniej Polski, to z dobrej strony pokazała się jeszcze tylko Olimpia. Zambrowianie podzielili się punktami ze znajdującym się w czubie ligowej stawki Zniczem Biała Piska. Bramkę dla faworyzowanych gospodarzy zdobył przed przerwą Bartosz Giełażyn, a w 80. minucie meczu do remisu 1:1 doprowadził Kamil Zalewski.

Drużyny Ruchu Wysokie Mazowieckie oraz KS-u Wasilków zanotowały z kolei porażki. Pierwszy z wymienionych zespołów przegrał na wyjeździe 0:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki, natomiast klub spod Białegostoku poległ u "siebie" aż 0:3 z RKS-em Radomsko (spotkanie rozgrywane było w Zambrowie).

Broń Radom - Jagiellonia II Białystok 1:3 (1:1)
Bramki: Sebastian Pociecha 33 - Eryk Matus 45, Maciej Twarowski 51, Hubert Karpiński 81
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Węglarz - Mazur, Majsterek, Płoszkiewicz, Bayer, Nawrocki, Matus, Wasilewski, Bida, Twarowski, Bortniczuk

Znicz Biała Piska - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)
Bramki; Bartosz Giełażyn 26 - Kamil Zalewski 80
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Mateusz Taudul - Bartosz Gołaszewski, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Przemysław Jastrzębski, Bruno Garcia Roque, Patryk Malinowski, Kacper Głowicki, Rafał Kalinowski, Shun Shibata, Kamil Zalewski

Sokół Aleksandrów Łódzki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)
Bramka: Kacper Dziuba 7

KS Wasilków - RKS Radomsko 0:3 (0:0)
Bramki: Mateusz Szela 47, Piotr Basiuk 61, Rafał Babul 90