Ważne zwycięstwo Żubrów. 3. miejsce jest coraz bliżej

2023.03.23 09:51
W 28. serii II-ligowych zmagań Żubry Chorten Białystok pokonały we własnej hali TSK Roś Pisz, dzięki czemu rogaty zespół wykonał ogromny krok w kierunku wywalczenia 3. miejsca po rundzie zasadniczej. Swoje starcie zwyciężył również Tur.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

To był bardzo emocjonujący mecz. Wprawdzie Żubry po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą 6 oczek, a po 30 minutach rywalizacji przewaga gospodarzy liczyła już 16 punktów, jednak drużyna z Pisza w ostatniej fazie spotkania potrafiła jeszcze wrócić do gry. Goście w niespełna 7 minut odrobili straty (wynik 71:70 dla TSK Roś), ale na szczęście podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego nie pozwolili na to, by zwycięstwo wymknęło im się z rąk i to Żubry koniec końców wygrały pojedynek 87:81. Szczególne pochwały za środowy (22.03) występ należą się Arkadiuszowi Zabielskiemu (18 punktów, 13 zbiórek, 8 asyst) i Andrzejowi Misiewiczowi (18 punktów, 10 zbiórek, 2 asysty), ale kolejny dobry mecz zagrali też m.in. Michał Bombrych czy Szymon Jaworski.

Po triumf sięgnęli również koszykarze Tura. Bielszczanie nie mieli problemu z pokonaniem ostatniej w tabeli Lublinianki Basketball Lublin. Choć z zespole outsidera dwoił się i troił Wiktor Siemianiuk (31 pkt), to jednak na wiele się to nie zdało, bo zawodnicy trenowani przez Piotra Bakuna wygrali wyjazdowy mecz aż 92:64.

W następnej kolejce będące o krok od zajęcia 3. miejsca Żubry mają pauzować, natomiast Tur zagra u siebie z Trójką Żyrardów. Faza play-off rozpocznie się w kwietniu.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. Lublinianka Basketball Lublin 26 28 2-24

Żubry Chorten Białystok - TSK Roś Pisz 87:81 (22:16, 23:26, 19:6, 23:33)
Żubry Chorten Białystok: Daniel Kamiński (2 pkt), Michał Bombrych (14 pkt), Patryk Milewski (8 pkt), Arkadiusz Zabielski (18 pkt), Andrzej Misiewicz (18 pkt), Mariusz Rapucha (7 pkt), Szymon Jaworski (14 pkt), Paweł Trypus (6 pkt)

Lublinianka Basketball Lublin - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: 64:92 (13:28, 21:24, 4:23, 26:17)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (13 pkt), Filip Parfieniuk (2 pkt), Bartłomiej Wróblewski (8 pkt), Jakub Grigoruk (4 pkt), Łukasz Kuczyński (19 pkt), Szymon Urbański (8 pkt), Mikołaj Krakowiak (9 pkt), Wojciech Jakubiak (17 pkt), Aaron Weres (0 pkt), Marcin Marczuk (12 pkt)