Wigry gorsze od dwukrotnego mistrza Polski. Zadecydował wątpliwy rzut karny

2018.10.06 17:31
W sobotnie (6.10) popołudnie Wigry Suwałki stoczyły wyjazdowy bój z ŁKS-em Łódź i mecz ten przegrały. Gospodarze zwyciężyli 2:1, choć tak naprawdę spotkanie powinno zakończyć się remisem.
Fot: Wigry Suwałki

Seria 6 ligowych meczów bez porażki przeobraziła się w passę 5 spotkań bez zwycięstwa. Suwalskie Wigry po 3 remisach doznały przed tygodniem bolesnej porażki z Podbeskidziem Bielsko-Biała (0:5), a w 13. kolejce zmagań sposób na podopiecznych Kamila Sochy znalazł też Łódzki Klub Sportowy.

Do przerwy gospodarze wygrywali 1:0, gdyż do siatki Wigier w 43. minucie rywalizacji trafił Rafał Kujawa, który celnie wykończył dośrodkowanie kolegi. Po zmianie stron Wigry wyrównały. Rzutu karnego za faul na Bartczaku nie wykorzystał wprawdzie Filip Karbowy, ale futbolówka tak odbiła się od słupka, że do własnej siatki skierował ją Sobociński.

Chwilę później ŁKS znów jednak prowadził. Sędzia zauważył bowiem wątpliwe przewinienie Olszewskiego we własnej szesnastce i wskazał na "wapno". Do jedenastki podszedł Rozwandowicz, który pewnym uderzenie zmienił wynik spotkania na 2:1, a ten do końca nie uległ już zmianie.

Kolejną szansę na przełamanie złej passy piłkarze Wigier dostaną w przyszłą sobotę (13.10), kiedy to na własnym terenie podejmą graczy GKS-u Tychy.

ŁKS Łódź - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
Bramki: Rafał Kujawa 43, Maksymilian Rozwandowicz 65k - Jan Sobociński 62sam.

ŁKS Łódź: Michał Kołba - Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Artur Bogusz - Dani Ramírez, Wojciech Łuczak (46' Maciej Wolski), Lukas Bielak, Piotr Pyrdoł (71' Łukasz Piątek), Patryk Bryła (86' Bartłomiej Kalinkowski) - Rafał Kujawa

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus - Paweł Kaczmarczyk (46' Bartosz Mroczek), Damian Pawłowski, Martin Adamec, Filip Karbowy (74' Dawid Polkowski), Karol Mackiewicz (74' Piotr Kwaśniewski) - Robert Bartczak