Wigry się potknęły, ale strefa dająca awans jest coraz bliżej

2021.03.06 16:23
Nie udało się piłkarzom Wigier Suwałki odnieść drugiego ligowego zwycięstwa z rzędu w 2021 r. W sobotnim (6.03) pojedynku z Olimpią Elbląg padł bezbramkowy remis.
Fot: Wigry Suwałki

Wyjazdowa potyczka Wigier ze znajdującą się w dolnej połowie II-ligowej tabeli Olimpią nie była wielkim widowiskiem. Przed przerwą oba zespoły miały problemy ze stworzeniem sobie dogodnych okazji do zdobycia gola, a i po zmianie stron tempo meczu jakoś poważnie nie wzrosło. Najciekawiej było między 60. a 70. minutą gry. Najpierw Kamil Adamek przegrał bowiem pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy, po czym z odpowiedzią Olimpii poradził sobie Hieronim Zoch. Golkiper Biało-Niebieskich wybronił niezły strzał głową oddany przez Kamila Wengera.

Kolejną wymianę ciosów oglądaliśmy jeszcze w końcówce pojedynku, ale ostatecznie w sobotnie popołudnie żadnej ze stron nie udało się sforsować defensywy rywali, w efekcie czego w meczu padł bezbramkowy remis.

Punkt zdobyty przez Wigry w Elblągu oznacza, że do 2. miejsca w tabeli, które daje awans na zaplecze PKO Ekstraklasy, suwalczanie tracą już tylko 2 oczka. Dystans do wicelidera został zmniejszony, ponieważ znajdujący się za plecami GKS-u Górnik Polkowice swoje starcie w ramach 20. kolejki przegrał (1:2 ze Stalą Rzeszów).

W następnej serii zmagań podopieczni Dawida Szulczka po raz pierwszy w rundzie wiosennej zagrają u siebie. W piątek (12.03) Biało-Niebiescy podejmą na obiekcie przy ul. Zarzecze Błękitnych Stargard.

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0 (0:0)

Olimpia Elbląg Andrzej Witan - Michał Kiełtyka, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski - Sebastian Kamiński (86' Filip Sobiecki), Wojciech Zyska, Klaudiusz Krasa, Dawid Jabłoński (74' Michał Ressel), Marcin Bawolik (74' Oskar Kordykiewicz) - Janusz Surdykowski (90' Patryk Burzyński)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (85' Grzegorz Aftyka), Martin Dobrotka, Rafał Grzelak, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka (89' Paweł Gierach) - Mateusz Sowiński (66' Kacper Wełniak), Wojciech Kamiński (65' Denis Gojko), Bartłomiej Babiarz (65' Patryk Czułowski), Cezary Sauczek - Kamil Adamek