Wigry Suwałki zmierzyły się z rezerwami Jagiellonii. Wynik może dziwić

2021.07.18 10:43
W sobotę (17.07) II-ligowe Wigry Suwałki zagrały na własnym terenie z występującą poziom niżej Jagiellonią II Białystok. Kontrolne starcie zakończyło się rezultatem 2:2.
Fot: pixabay.com

Suwalskie Wigry nie tak dawno zremisowały 1:1 z pierwszym zespołem Jagiellonii Białystok, dlatego wydawało się, że sparingowa potyczka z rezerwami Dumy Podlasia, które w tym momencie opierają się głównie na zawodnikach młodych, nie będzie dla Biało-Niebieskich wielkim wyzwaniem.

No i początkowo wszystko wskazywało na to, że podopieczni Dawida Szulczka kontrolny mecz faktycznie wygrają. Już w 4. minucie rywalizacji do siatki trafił bowiem Michał Ozga, a następnie - tuż przed przerwą - na 2:0 podwyższył Denis Gojko.

W spotkaniu, które rozgrywane było w formie 3 tercji po 30 minut każda, dwubramkowe prowadzenie gospodarzy utrzymywało się niemal do końca potyczki. Niemal, bo w ostatnich kilku minutach gry Żółto-Czerwoni dwukrotnie pokonali stojącego między słupkami Wigier Hieronima Zocha i mecz, dosyć niespodziewanie, zakończył się remisem.

Dla Biało-Niebieskich starcie z rezerwami Jagi było już sparingiem numer 4 podczas letnich przygotowań. W poprzednich meczach suwalczanie, oprócz wspomnianego remisu z głównym zespołem Dumy Podlasia, wygrali 2:0 z Mamrami Giżycko i polegli 1:3 ze Zniczem Biała Piska. Ostatni sprawdzian przed startem II-ligowego sezonu ekipa trenowana przez Szulczka rozegra w przyszłą sobotę (24.07). Przeciwnikiem Wigier będzie Pogoń Siedlce.

Jeżeli chodzi o drugi garnitur Jagiellonii, to ten dopiero rozpoczął sparingowe testowanie formy. W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni Wojciecha Kobeszki zmierzą się z IV-ligowym ŁKS-em 1926 Łomża.

Wigry Suwałki - Jagiellonia II Białystok 2:2
Bramki: Michał Ozga 4, Denis Gojko 42 - Samborski 85, Mabiala 89

Wigry Suwałki: Piotr Słowikowski (50' Hieronim Zoch) - Tomasz Lewandowski (50' Piotr Pierzchała), Michał Ozga (50' Filip Kozłowski), Kacper Wełniak (30' Kacper Zaborowski, 70' Jakub Kunicki), Patryk Czułowski (50' Jakub Świątek), Patryk Mularczyk (50' Marko Zawada), Mateusz Sowiński (30' Kosei Iwao), Elso Brito (55' Michał Dawidowicz), Robert Bartczak (60' Christian Suski), Denis Gojko (50' Błażej Radwanek), Łukasz Bogusławski (60' Tomasz Lewandowski, 75' Michał Ozga)

Jagiellonia II Białystok: Jasionek - Wolanin, zawodnik testowany, Żukowski, Kostal, Bernatowicz, Osipiuk, zawodnik testowany, Wasilewski, zawodnik testowany, Mudrinski. Grali także: zawodnik testowany, Żarejko, Czerech, Huczko, zawodnik testowany, Głowicki, Żabiuk, Mabiala, Lutostański, Surzyn, Samborski.