Wigry znów przegrały. Spadek jest już niemal pewny

2020.06.28 19:49
Suwalskie Wigry nie potrafią odnieść zwycięstwa już od 9 spotkań. W 28. serii gier Biało-Niebiescy polegli na własnym terenie z GKS-em Bełchatów.
Fot: Wigry Suwałki

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie I ligi w Suwałkach nie będzie. Ekipa z Podlasia przegrała bowiem w niedzielę (28.06) z GKS-em Bełchatów, co oznacza, że na 6 kolejek przed końcem zmagań Biało-Niebiescy tracą do bezpiecznej strefy aż 14 oczek. Choć matematyka mówi, że utrzymanie cały czas jest możliwe, to jednak rozum stanowczo temu zaprzecza. Brak spadku szczebel niżej to już tylko i wyłącznie marzenie. Marzenie, które niestety nie ma prawa się spełnić.

Na pocieszenie suwalskich kibiców można dodać, że w starciu z GKS-em Wigry wcale nie były słabszym zespołem. Cóż jednak z tego, skoro to goście raz za razem pakowali piłkę do siatki. Najpierw, w 20. minucie starcia, uczynił to z bliska Patryk Winsztal, a następnie na 2:0 podwyższył Adrian Małachowski, który na gola zamienił rzut karny. Jeszcze przed przerwą wynik rywalizacji na 3:0 zmienił strzelec pierwszej bramki w tym spotkaniu, czyli Winsztal. Tym razem zawodnik ten popisał się skutecznością w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Wigry przed przerwą również trafiły do siatki, lecz gol zdobyty przez Michała Żebrakowskiego nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Co działo się w drugiej odsłonie meczu? Usatysfakcjonowani wysokim prowadzeniem goście w większym stopniu skupili się na bronieniu dostępu do własnej bramki, zaś Wigry dążyły do odrobienia strat. Najlepiej na boisku wyglądał wprowadzony po przerwie Patryk Czułowski, który to w 55. minucie zmagań trafił na 1:3, a później obił również poprzeczkę.

Pod koniec rywalizacji piłka znalazła się w siatce jeszcze dwukrotnie. Najpierw za sprawą Artura Golańskiego, a następnie dzięki uderzeniu Cezarego Sauczka. Zawodnik GKS-u ładnie przymierzył zza szesnastki, zaś przedstawiciel gospodarzy bramkarza przeciwników pokonał strzałem z "wapna".

Wigry Suwałki - GKS Bełchatów 2:4 (0:3)
Bramki: Patryk Czułowski 55, Cezary Sauczek 90+1k - Patryk Winsztal 20, 37, Adrian Małachowski 30k, Artur Golański 88

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Michał Ozga, Martin Dobrotka, Oskar Nowak - Denis Gojko (82' Mikołaj Wasilewski), Martin Adamec (65' Joel Huertas), Mohamed Loua (46' Patryk Czułowski), Robert Bartczak, Cezary Sauczek - Michał Żebrakowski

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski (77' Artur Golański), Emile Thiakane, Krzysztof Wołkowicz (86' Mikołaj Grzelak) - Patryk Winsztal (46' Przemysław Zdybowicz)