Włókniarz Białystok awansował do półfinału Okręgowego Pucharu Polski

2011.03.26 00:00
Włókniarz Białystok awansował do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Drużyna trenowana przez Artura Dakowicza wygrała dziś na własnym boisku ze Spartą Augustów 2:0 (1:0). Spotkanie rozgrywane było na grząskiej murawie i przy mroźnym wietrze. Co prawda, słonko wyglądało z za chmur, ale temperatura oscylowała w granicach 3 stopni Celsjusza.
Fot: M. Kardasz
Wynik dzisiejszego spotkania otworzył Łukasz Gąsowski (żółty strój)

W pierwszych minutach gry lekką przewagę posiadali goście, ale nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia gola. Natomiast Włókniarz ograniczał się do kontr. I trzeba przyznać, że była to dobra recepta.

W 22. minucie gospodarze wyprowadzili zabójczą akcję. Łukasz Gąsowski otrzymał długie podanie na wolne pole, minął efektownym zwodem obrońcę Sparty i uderzył w krótki róg. Po chwili golkiper gości wyciągał futbolówkę z siatki.

Podopieczni trenera Grzegorza Szerszenowicza próbowali odrabiać straty. Najlepszą okazję stworzyli w 39. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony zawodnik Sparty znalazł się sam na sam z Maciejem Bartoszkiem. Uderzenie głową z drugiego metra, bramkarz Włókniarza obronił instynktownie. Więcej niż już ciekawego się nie wydarzyło i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem białostoczan.

W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał podobnie. Włókniarz prowadząc ograniczał się do kontr. Natomiast Sparta próbowała wyrównać. Taka taktyka gospodarzy przyniosła skutek w 74. minucie. Tomasz Czerniawski pokonał Pawła Brałkowskiego i tym samym ustalił wynik meczu.

- Ten mecz nie był taki łatwy jak mógłby wskazywać na to wynik. Wygraliśmy, ale Sparta też miała swoje sytuacje - powiedział portalowi BiałystokOnline.pl trener Włókniarza Artur Dakowicz.

Włókniarz czeka teraz na kolejnego rywala. W niedzielę Cresovia Siemiatycze zmierzy się z Olimpią Zambrów. Natomiast Znicz Suraż podejmie Pogoń Łapy. Mecz ŁKS-u 1926 Łomża z Turem Bielsk Podlaski został przełożony na 6 kwietnia.

Włókniarz Białystok - Sparta Augustów 2:0 (1:0). Bramki: Gąsowski 22, Czerniawski 74.

Włókniarz: Bartoszuk - Łoś, Murawski, Śliwowski, Pabian (69. Jurkowski), Speichler, Gryko, Judzicki (55. Kożuszkiewicz), Gąsowski, Polkowski (55. Żyliński), Czerniawski, (74. Jurowczyk).

Sparta: P. Brałkowski - Kłoczko (65. Lech), Pietkiewicz, Ł. Brałkowski, Czyżewski (82. Chełmoński), Stępkowski (76. Grzesiukiewicz), Stefanowski, Wilczewski (84. Dziądziak), Harasim, Knoch, Sobolewski.

Żółte kartki: Murawski (Włókniarz), Sobolewski (Sparta).