Z Włochami tylko remis. Zawodnicy Jagiellonii znów zagrali na EURO

2023.07.09 20:09
W niedzielny (9.07) wieczór reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała swój trzeci mecz na młodzieżowym EURO. Biało-Czerwoni spotkanie z Włochami zremisowali i tym samym podopieczni Marcina Brosza pożegnali się z turniejem.

Wyniki poprzednich meczów (porażka 0:2 z Portugalią i wygrana 2:0 z Maltą) sprawiły, że reprezentacja Polski U-19, by myśleć o awansie do półfinału EURO, musiała ostatni grupowy pojedynek z Włochami zwyciężyć. Początek rywalizacji potoczył się po myśli Biało-Czerwonych, gdyż już w 8. minucie bramkarza przeciwników pokonał Igor Strzałek, ale faworyzowani Włosi jeszcze przed przerwą odrobili straty, ponieważ na listę strzelców wpisał się Luis Hasa.

Piłkarze trenowani przez Marcina Brosza zagrali w niedzielę naprawdę solidne zawody, lecz niestety Polakom nie udało się w dalszej fazie spotkania zdobyć kolejnego gola, w efekcie czego mecz zakończył się remisem 1:1, który dla Polaków oznacza pożegnanie z imprezą.

Warto wspomnieć, że w wyjściowym składzie naszej drużyny zobaczyliśmy dwóch graczy białostockiej Jagiellonii. Miłosz Matysik przebywał na murawie przez cały pojedynek, a Jakub Lewicki opuścił boisko w 56. minucie, gdy zastąpił go Miłosz Brzozowski. Trzeci z Jagiellończyków - Sławomir Abramowicz - nie znalazł się w meczowej kadrze.

Bramki: Igor Strzałek 8 - Luis Hasa 34

Polska U-19: Oliwier Zych - Jakub Lewicki (55' Miłosz Brzozowski), Wiktor Smoliński, Miłosz Matysik, Igor Drapiński, Dawid Bugaj (82' Iwo Kaczmarski) - Mateusz Kowalczyk (46' Kacper Urbański), Antoni Kozubal, Igor Strzałek (70' Mateusz Kowalski) - Junior Nsangou (46' Tomasz Pieńko), Jordan Majchrzak

Włochy U-19: Davide Mastrantonio - Lorenzo Dellavalle, Fabio Chiarodia, Iacopo Regonesi - Filippo Missori, Giacomo Faticanti (77' Lorenzo Amatucci), Cher Ndour, Luis Hasa, Samuele Vignato (77' Luca Koleosho), Michael Kayode - Francesco Esposito (83' Nicolo Turco)

Hasło dnia: Kino najlepszą ze sztuk.